خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۲۳۱۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چامات پالیهاپیتیا: صنعت رمزارز در آمریکا مرده است

چامات پالیهاپیتیا: صنعت رمزارز در آمریکا مرده است

یکی از سرمایه‌گذاران مشهور حوزه تکنولوژی، در اظهارنظری جسورانه، به انتقاد از مقامات آمریکایی به‌‌ دلیل نابودی صنعت رمزارز در ایالات متحده آمریکا پرداخته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، چامات پالیهاپیتیا، میلیاردر و سرمایه‌گذار حوزه تکنولوژی و یکی از حامیان بیت کوین به تازگی تحلیل خود را درباره وضعیت صنعت رمزارز در ایالات متحده آمریکا ارائه کرده است. این کارآفرین در سال 2021 اظهار کرده بود که بیت کوین توانسته جایگزین مناسبی برای طلا شود.

وی در قسمت‌ جدید پادکست All-In در 22 آپریل سال جاری میلادی، اظهار کرده است که بیت کوین در آمریکا مرده است. تحلیل پالیهاپیتیا در حالی در فضای مجازی سر و صدا به پا کرد که مدیرعامل صرافی مشهور رمزارزی کوین‌بیس اعلام کرد که قصد جابه‌جایی فعالیت‌های این صرافی را به خارج از ایالات متحده آمریکا دارد.

رمزارز، تهدیدی برای مقامات آمریکایی

این سرمایه‌گذار مشهور، دلیل مشکلات صنعت رمزارز در آمریکا را گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌داند. گری گنسلر باور دارد که پلتفرم‌های رمزارزی در ایالات متحده آمریکا باید از قوانین تعیین شده برای بازار اوراق بهادار در این کشور تبعیت کنند. پالیهاپیتیا در توییت انتقادی خود نوشت:«صنعت رمزارز در آمریکا مرده است. گنسلر حتی رمزارز را مقصر بحران بانکداری در این کشور می‌داند. مقامات آمریکا به وضوح به سمت این صنعت نشانه‌گیری کرده‌اند.»

از نظر وی، رمزارز نوعی تهدید برای نهادهای دولت آمریکا محسوب می‌شود. پالیهاپیتیا به این مسئله نیز اشاره کرد که صنعت رمزارز بیش از هر صنعتی در حوزه استارتاپ، پای خود را از حد و مرز تعیین شده فراتر گذاشته است. پالیهاپیتیا در این پادکست به این موضوع اشاره کرد که بازیگران خوب بازار رمزارز در حال تقاص پس دادن بجای بازیگران بد مانند صرافی FTX هستند.

فشار کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر صنعت رمزارز

پس از بحران ورشکستگی صرافی FTX در سال گذشته میلادی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) فشار قانون‌گذاری و نظارت خود را بر صنعت رمزارز در آمریکا تشدید کرده است. در ماه مارچ سال جاری، این کمیسیون به صرافی کوین‌بیس که بر اساس قوانین در حال فعالیت بود، اخطاری مبنی بر شکایت به‌دلیل نقض قوانین اوراق بهادار در این کشور ارسال کرد.

این نهاد، در هفته گذشته نیز پلتفرم معاملاتی رمزارز Bittrex و مدیرعامل سابق این شرکت را به دلیل فعالیت بدون مجوز متهم کرد. این پلتفرم به دلیل عدم شفافیت قانون‌گذاری این صنعت در آمریکا، تصمیم به تعطیلی فعالیت‌های این پلتفرم در آمریکا گرفته است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.