کد مطلب: ۱۹۳۵۳۶

فوریت رفع ابهام از فعالیت قانونی «قهوه‌خانه‌های سنتی»

فوریت رفع ابهام از فعالیت قانونی «قهوه‌خانه‌های سنتی»

نمایندگان مجلس یک فوریت طرحی را به تصویب رساندند که درصورت تصویب نهایی آن، قهوه‌خانه‌های سنتی می‌توانند به فعالیت قانونی خود ادامه دهند.

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی دو فوریت استفساریه تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج در دفاع از دو فوریت این طرح گفت: ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات بر ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن اداری تاکید دارد.

وی افزود: با عنایت به اینکه مصرف قلیان در اماکنی به عنوان قهوه‌خانه مرسوم است، این اماکن تحت نظارت دقیق اتحادیه صنفی بوده و صرفا اماکن دارای مجوز برای استعمال دخانیات و قلیان مبادرت به این امر می‌کنند و افراد متقاضی کاملا آگاهانه وارد این اماکن می‌شوند.

نماینده مردم کرج با بیان اینکه جمع‌آوری بدون برنامه قلیان موجب بیکاری جمعیت قابل ملاحظه‌ای خواهد شد، تصریح کرد: اثر سوء دیگر پلمپ این اماکن، زیرزمینی شدن مصرف قلیان است.

کولیوند اظهار داشت: این استفساریه جهت رفع ابهام از قانون درخصوص فعالیت قهوه‌خانه‌ها، قهوه‌خانه‌های سنتی و اتاق‌های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافربری ارائه شده است.

نمایندگان یک فوریت بررسی این استفساریه را به تصویب رساندند.

در صورت تصویب نهایی این استفساریه اماکن عمومی مذکور در تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات شامل قهوه‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌های سنتی و اتاق‌های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافربری نخواهد شد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.