کد مطلب: ۴۹۷۹۴۱

بلومبرگ گزارش داد:

برنامه بایدن برای بازبینی گسترده در تحریم‌های آمریکا

برنامه بایدن برای بازبینی گسترده در تحریم‌های آمریکا

شبکه بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که جو بایدن قصد دارد در برنامه‌های تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا بازبینی گسترده‌ای انجام دهد. ایران در دوران ریاست جمهوری ترامپ به میزان زیادی هدف این تحریم‌ها قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از شبکه بلومبرگ، چند منبع آگاه گفته‌اند که تیم امنیت ملی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در صدد است یک بازبینی اساسی در پروژه های تحریمی وزارت خزانه داری این کشور انجام دهد که شامل ارزیابی برنامه های کنونی، پرسنل و بودجه می شود.

به گفته این منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، ادووال والی آدیمو که از سوی بایدن به عنوان فرد شماره دو وزارت خزانه‌داری آمریکا انتخاب شده است با دیگر نهادهای امنیت ملی این کشور برای بازبینی چگونگی واحد تروریسم و اطلاعات مالی یا همان TFI در پروژه های خزانه‌داری هماهنگی‌هایی را انجام خواهد داد.

آدیمو پیشتر در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما به عنوان معاون مشاور امنیت ملی در امور اقتصاد بین‌الملل فعالیت داشته و قرار است تحت ریاست جانت یلن، گزینه بایدن برای وزارت خزانه‌داری آمریکا کار کند.‌ هرچند هر دو نفر می بایست ابتدا از سوی مجلس سنا مورد تائید قرار گیرند.

بنابر گزارش بلومبرگ، آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تحریم های گسترده ای را علیه شرکت ها، افراد و حتی نفتکش های مرتبط با ایران، کره شمالی، چین، ونزوئلا و روسیه که اغلب هم یک جانبه بوده اند، وضع کرده است.

همچنین به گفته این منابع آگاه، دولت آینده آمریکا به ریاست جو بایدن معتقد است که این رویکرد ترامپ برای هم متحدان و هم دشمنان گیج کننده است و تحریم ها زمانی موثر خواهند بود که به صورت چندجانبه اجرا شوند.

دونالد ترامپ پس از خروج یک جانبه خود برجام، برخلاف تعهداتش ذیل این توافق در حالیکه آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها تائید کرده بود که ایران به طور کامل تعهداتش را اجرا می‌کند، تحریم‌های ایران را بازگرداند و تحریم های جدیدی را نیز به این فهرست اضافه کرد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  تا این بخواد بازبینی کنه کمه کم 1 سال طول میکشه. بعدشم که چی؟ مثلا میخواد چیکار کنه. توو دوران همین دموکراتها بود که بدترین تحریم ها در مورد ایران وضع شد

 • ناشناس

  ترامپ روو بازی میکرد این مردک بارها گفت باید تحریمها هوشمندانه باشد. بعضی ها فکر کردن این بیاد همه چی گل و بلبل. چقدر ساده و کوته فکر هستن یه عده

 • ناشناس

  بایدن دیوانه تر از ترامپ از این آمریکای لعنتیبجز دیوانه بازی کاری برنخواهد امد به نفع ایران باشد

 • یاسری سمیه

  تجارت نیوز این آخرین اعتماد ماها بود که بیچاره شدیم رفت روش مستقیم زدیم وهمه چیز الان به نفعه غیر مستقیم ها شد. چرا خانم بارانی ساکت هستین فقط شما این خبر خوشحال کننده مردم درروش غیر مستقیم رانزدیند. واقعن که مسخره است ماها به پول احتیاج داشتیم خرداد ماه فروختیم سی درصد اول وفقط پنج ملیون تاشهریور واریز کردن برام. والان غیر مستقیم ها به بانک ها مراجعه میکنند ووام وکارت اعتباری ووام خرد تحویل میگیرند. تجارت نیوز همه چی میدانید یااصلن چراگذاشتین سهام ماها بفروش بره که الان درگیر شدیم وای خدای من ازدست مارفت ??????

 • لینا

  عمرا تحریمها لغو بشه. زهی خیال باطل؟؟؟