کد مطلب: ۵۶۱۳۱۵

واکنش مخاطبان تجارت‌نیوز به روند کند واکسیناسیون:

«واکسن بخرید؛ پولش را می‌دهیم!»

«واکسن بخرید؛ پولش را می‌دهیم!»

مردم از واکسیناسیون در کشور ناامید شدند و راهی کشورهای دیگر از جمله ارمنستان شدند. استقبال ایرانیان از واکسیناسیون در ارمنستان به اندازه‌ای بود که سفیر ارمنستان از شرط تازه واکسیناسیون ایرانی‌ها در کشورش خبر داد و گفت:«شرط واکسن کرونا به گردشگران خارجی، اقامت حداقل ده روزه آنها در این کشور است.»

به گزارش تجارت‌نیوز ، واکسیناسیون عمومی در کشور به اندازه‌ای کند پیش می‌رود که برخی از افراد راه دیگری جز سفر به کشورهای دیگر برای واکسیناسیون نمی‌بینند. در این میان ارمنستان این روزها میزبان بسیاری از ایرانیان است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که مسئولان هر روز وعده جدید می‌دهند. واکسیناسیون تا آخر خرداد و بعد شهریور سال ۱۴۰۰ از وعده‌هایی است که بارها مطرح شده است.

اما برخی از مردم از این امروز و فردا خسته شدند و ترجیح دادند چمدان خود را بردارند و به ارمنستان بروند و واکسن استرازنکا را تزریق کنند.

برخی با پرواز می‌روند و برخی زمینی سفر می‌کنند. حالا اتوبوس دربستی از ۱۰ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان و تاکسی هم حدود ۳ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد تا مسافران را برای واکسیناسیون به مرزها منتقل کند.

با این حال طولی نکشید که ارمنستان برای واکسیناسیون مسافران شرط تعیین کرد. سفیر ارمنستان در ایران شرط ارائه واکسن کرونا به گردشگران خارجی را اقامت حداقل ده روزه آنها در این کشور عنوان کرد.

در کشورهای دیگر حیوانات هم واکسینه شدند!

پیش‌تر تجارت‌نیوز در گزارشی از روی آوردن برخی از مردم به دربست اتوبوس و تاکسی و واکسیناسیون لب مرز نوشت. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را نسبت به این موضوع می‌خوانید:

«بی کفایتی مسئولین به حدی رسیده که مردم برای نجات جانشان دست به دامن کشورهای دیگه شدند. واقعا جای تاسف دارد.»

«خسته شدیم! کاش دولت پول‌دوست از ما پولش را بگیرد اما ما را آواره نکند! آقای دولت واکسن بیاور پولش را پرداخت می‌کنیم.»

«مردم واقعأ مستاصل شده‌اند. در حالی‌که اکثر کشورهاى دنیا مردمشان را واکسینه کرده‌اند و بعضیی کشورها حیوانات را ، بعد از یکسال و نیم هنوز سالمندان ما واکسینه نشدند. حداقل پنجاه سال به بالا راباید از شش ماه پیش واکسینه می‌کردند ما شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.»

«مگه واکسن تولید نشده در کشور؟ پس این همه خرج و تبلیغات واکسن تولید در کشور چیست؟»

«این همان کرامت انسانی است که قرار بود به ایرانیان داده شود؟»

«پس چی شد ۲۰ نوع واکسن افتتاح کردند و هنوز کسی رنگ واکسن‌ها را هم ندیده!»

«بهترین کار را می‌کنند. برای جان خودشان ارزش قایل هستند.»

«هر کسی پول دارد برود و واکسن اسپوتنیک و فایزر تزریق کند و اگر نرود به خودش خیانت کرده!»

«در بعضی کشورها حیوانات باغ وحش‌ها هم واکسن زدند.»

گفتنی است تاکنون تا کنون ۴ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۴۸۰ نفر دز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۲ هزار و ۱۷۰ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۵۰ دُز رسید.

برای مطالعه بیشتر گزارش دربست به ارمنستان ۳ میلیون را بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  ‌کاش من گوریل یا میمون بودم ولی الان واکسنو زده بودم ….. خدایا شکرت ، ناشکر نیستم .

 • ناشناس

  کاش من گوریل ، میمون و…. بودم ولی واکسنمو زده بودن …. شاکر خدا هستم و از خداوند بابت این حرفام پوزش میطلبم

 • ناشناس

  تجارت نیوز از تو انتطار بی طرفی علمی هم داریم لطفا بگویید که اکثر کسانی که به سویه جدید کرونا مبتلا می شوند و اکثر کسانی که بر اثر کرونا فوت می کنند از کسانی هستند که قبلا واکسن زده اند در اسپانیا و انگلیس بروید اخبار را بخوانید در رژیم صهیونیستی که واکسن فایزر زدند خیلی ها دوباره مبتلا شدند و مجددا قرنطینه و سختگیری ها را شروع کردند عبرت بگیریم

 • تاجر خبر

  برنج هندی رو منتشر نکردی!

 • ناشناس

  مسئول های اصلی باید بازخواست بشن و مجازات بشن

 • ناشناس

  موافقم.اگربه هردلیلی نمیتوانیدلااقل اذعان کنید.پول میدهیم واکسن بیاوریدملت بیش ازپیش مستاصل شده

  • و

   خواهشا دولت واکسن بخر چند برابر ما ازت میخریم حداقل مجبور نمیشیم تو صف مرزهای ارمنستان منتظر بمونیم

 • حسن

  روزنامه گاردین تیتر زده بیشتر افرادی که می میرند از افرادین که قبلا واکسن زده اند.داخل اینترنت تصویر صفحه اولو میبینید.زیرشم نوشته :البته این همون چیزیه که ما میخواهیم …

  • محمد

   حسن دست بردار از سر ما

 • امیر

  باز دم بهترین همسایه مونمون ارمنستان گرم

  • علیرضا

   بحث پول است. خود ارمنستان زیر 3 درصد مردمش واکسینه شدن! واکسن های اهدایی سازمان ملل و روسیه و چین را برای فروش گذاشتن آنهم به شرط ده روز اقامت!
   دولتی که به مردم خودش رحم نکنه به همسایه چه رحمی؟! ده روز اقامت، سه میلیون تنها کرایه رفت تاکسی، پول پنجاه فایزر رو هم باید در هتل خرج کنی، یکجوری هم زیر آفتاب تست میگیرن که انگار خود ارمنستان کرونا نداره! تو این ده روز آلوده نشی، سه ماه بعد دوباره باید بری تا آنزمان واکسن تمام بشه، نشه! شرط جدیدی بگذارن و…. وزارت بهداشت ایران هم این واکسن هارو تائید نمیکنه، یعنی هیچکس مسئول نیست و انگار از بازار سیاه تهیه میشه! چه اعتباری هست که تاریخ گذشته و…نباشه؟