کد مطلب: ۵۷۵۱۰۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دلایل ابتلا به کرونا بعد از تزریق واکسن

دلایل ابتلا به کرونا بعد از تزریق واکسن

هفته گذشته گزارشی منتشر شد که در آن ادعا شده بود نرخ فوتی‌های واکسینه شده در ایران ۷۵ برابر میانگین جهانی است. برخی می‌گویند این گزارش فقط برای این است که کم‌کاری وزارت بهداشت در واکسیناسیون را توجیه کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، هفته گذشته گزارشی از وزارت بهداشت منتشر شد که در آن ادعا شده بود، نرخ فوت ایرانی‌هایی که دو دز واکسن دریافت کرده‌اند حدود ۷۵ برابر میانگین جهانی بوده است.

آنطور که در این گزارش آمده ۲۰۷۲ نفر که تاریخ شروع بستری آن‌ها حداقل دو هفته پس از دریافت نوبت دوم واکسن بوده، فوت کرده‌اند.

با این حال کارشناسان زیادی این گزارش را ناقص یا نادرست تشخیص دادند و اعلام کردند موارد زیادی وجود دارد که می‌شود به این گزارش ایراد وارد کرد. از جمله اینکه واکسن کرونا مانع ابتلا به این بیماری نمی‌شود و فقط احتمال مرگ را کاهش می‌دهد.

اما دلیل اینکه در ایران نسبت به کشورهای دیگر آمار فوتی واکسینه‌ها بالاتر بود، چیست؟

علیرضا ناجی، عضو کمیته علمی کووید کشور در این مورد گفت: «ایران باید واکسن بهتر و با کیفیت‌تری وارد می‌کرد. همچنین ما زمان واکسیناسیون را از دست دادیم. باید در بازه زمانی بهتر و زودتر واکسیناسیون را انجام می‌دادیم.»

ناجی با بیان اینکه در زمینه کنترل کووید۱۹ در کشور چندصدایی داریم، گفت: «واکسن‌های خوب دنیا را به دلیل مشاوره‌های بد به مقامات سیاسی منع کردیم. از سوی دیگر افراد مختلفی که تضاد منافع داشتند، صحبت‌های مختلفی کردند. مثل کسانی که در شرکت‌های واکسن‌سازی داخلی بودند.»

البته گزارش منتشر شده درباره تعداد فوتی‌های واکسینه‌ها به معنای این نبود که واکسن بی‌تاثیر است. بلکه در حال حاضر تنها راه برون رفت از این بحران، واکسیناسیون هرچه زودتر در کشور است.

گزارشی برای تطهیر کم‌کاری در واکسیناسیون!

تجارت‌نیوز در گزارشی به دلایل فوت برخی از واکسینه‌ها در کشور پرداخت. در ادامه نظر برخی از کاربران را در ادامه می‌خوانید:

«گمانه‌زنی‌های منفی برای تطهیر کار خودشان است که کند بودن روند واکسیناسیون است. واکسن مصونیت ۱۰۰درصدی نمی‌دهد از مرگ جلوگیری می‌کند.»

«شمایی که در کتاب سال نهم نوشتید یکی از بهترین کشورها در زمینه تولید واکسن و مهار کرونا هستید. پس کو؟!»

«واکسنی که در چین تزریق می‌شود سینوواک هست نه سینوفارم. کسانی که می‌گویید امارات و… هم سینوفارم زدند، محض اطلاع این کشورها دارند دز سوم را استرازنکا و فایزر تزریق می‌کنند چون دو دز قبلی اثر چندانی نداشت.»

«اگر سینوفارم واکسن خوبی نبود امارات برای مردمش تزریق نمی‌کرد..حالا شما همین سینوفارم را وارد کنید و مردم را به سرعت واکسینه کنید. بعد دز یادآور را فایزر، استرازنکا یا مدرنا بزنید.»

«سینوفارم آنقدر هم که مانور می‌دهند بد نیست. آمار مرگ و میر در کشور پرو، پاکستان و امارات به زیر۵۰ نفر رسیده است.»

«حالا که سینوفارم در دسترس و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است، همه حتی جوان‌ها دز اول و دوم را سریع سینوفارم بزنند. دز یادآور را برای سالمندان واکسن اثربخش‌تر تزریق کنند.»

«واقعات باید برای این حجم از بی‌مسئولیتی و سهل‌انگاری متاسف بود. چرا روند واکسیناسیون را تسریع نمی‌کنند؟ تاکی باید شاهد پرپر شدن هموطنان، دوستان، اقوام و خانواده خودباشیم؟ بعد از گذشت ۱۷ الی ۱۸ روز واکسیناسیون از متولدین سال ۴۷ به سال ۵۰ رسید. تا کی باید صبرکنیم نوبت ما شود؟»

«کسانی که در امریکا فوت می‌کنند خودشان نخواستند واکسن بزنند، کسانی که در ایران فوت می‌کنند واکسن خواستند اما نداشتند.»

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • کسری ال کسیر

  من دراین دوسال یه دقیقه هم ماسک نزدم خیلی شهر مکان رفتم
  فعلاکه چیزی ندیدم ۲۰۰تا دوست رفیق تلفنی دارم از هرگوشه کنار ایران به هرکدومشون زنگ زدم سوال کردم میگن ولا ماهم ندیدیم

  • ناشناس

   پس یکم چشماتو بازتر کن ک ببینی دیگه ایراد از چشمای خودته من خودم الان کرونا دارم.امیدوارم نگیری ک ب خودتم ثابت شه هس یا عزیزانت در سلامتی باشن و با گرفتن اونا بهت ثابت نشه ولی چرت نگو خواهشا

  • ناشناس

   پس چشماتو بازتر کن ک ببینی.ایراد از چشم ها و نگاه توء .من خودم الان کرونا دارم.امیدوارم نگیری ک ب خودتم ثابت شه و ععزیزانت در سلامتی کامل باشن و با گرفتن اونا بهت ثابت نشه ولی چرت نگو خواهشا

 • ناشناس

  پدرمن واکسن زد بعد از چند دقیقه بلندشد یه رقص بندری بیا جلو دست هاماشالا
  عجب فیلم سیانسی شده. گرانی بیکاری خشک سالی رسیدگی نکردن به سفره مردم. فقط حرف میزنن چنتا تخت ساختیم چنتا سرم تمومشده. چندنفر رفتن چقدمردن

 • امیر

  واکسن های آمریکایی وانگلیسی خوب نیستند خطرناکند سعب کنید نکات بهداشتی رو رعایت کنید وواکسن نزنید حالا مال هرجاکه باشه

  • ناشناس

   من همسرم امروز حالش خیلی بد بود و علایم کرونا داشت رفته دکتر اول پرسیده واکسن زدی؟ و چون همسرم واکسن زده گفت کرونا نیست پاشو برو… واگر میگفت نزدم میگفتن کرونا داری، تازه داروهایی هم که دادن فقط و فقط دادوی سرماخوردگی معمولیه منم که کرونا گرفته بودم همینجور بود و فقط داروی سرماخوردگی داده بودن واکسن ها بی تاثیره … خدا ازشون نگذره که واکسن ازمایشی رو اجباری کردند…

 • گلستانی

  واکسنی میزنم که تعهد تضمینی بدن بعد واکسن نه کرونا بگیرم نه بر اثر تزریق واکسن تا صد سال آینده هم برایم هیچ عوارضی نداشته باشد کار واکسن غیر ازاینه تا الان یک بار ماسک نزدم از هیچ ضد عفونی کننده ای هم استفاده نکردم همه جا هم رفتم دو تا دختر شش هفت ساله هم دارم خانوادگی هیچ پروتکلی رعایت نکردیم

 • ناشناس

  واقعا چقدر باید این ملت صدای اعتراض خود را به این مسئولین بی سواد و بی صلاحیت برسونن تاکی میخواهید این ملت را قتل عام کنید مگر ما کشور بدبخت وفقیر هستیم تازه ادعای مسلمانی و کاملترین دین و انسانی ترین ایدلوژی میدونیم بخدا روزی جواب این همه بی عدالتی و ظلم را خواهید دید اگر خودتان نه بلکه فرزندانتون ده برابر این شکنجه ای که به ملت ایران میدهید را خواهند دید . چرا کشور ثروتمند ما نباید اولین کشوری بود که بهترین واکسن ها را به کوری چشم دشمنهای خیالی که شما ساختید وارد میکرد و حداقل یکبار به ملت نشان میداد که ما آدمهای بدی نیستیم و خدمتگزار این ملتیم کاری که باید میکردید چرا باید مثل کشورهای بدبخت و عقب مانده و بیچاره هنوز نتونستیم 10 درصد کشور را واکسنینه کنیم آیا این مرگهایی که روزانه اتقاق می افتد بر دوشتان هیچ سنگینی نمیکند واقعا که احسن به شما مهر پیشانی تان را پررنگتر و نمازشبتون را طولانی تر کنید شاید بااین اعمالتان خداوند بیشتر عذابتان دهد …………………..

 • ع.و.گ

  واکسن هایی که به ملت میزنند همه اب مقطر هستند،هیچ تاثیری درکاهش مبتلاومرگ ومیر نداشته،وندارد.و واکسن هایی که مسئولین زدنند واکسن امریکایی بودنند وتاثیرهداشته.سال۹۸دونفر ازنمایندگان مجلس به کرونا مبتلا شدندوفوت کردنند.سال ۹۹و۱۴۰۰هیچ مسئولی (اهم ازنمایندگان مجلس،وزرا،وغیره…)نه مبتلا شدند ونه فوت.لعنت بر کسانی که در تامین واکسن برای مدم کم کاری کردند

 • ناشناس

  سالمندان زیادى بعد از تزریق سینوفارم کرونا گرفتن . سالمندان چه گناهى کردن که این واکسن بدردنخور رو یهشون تزریق کردن ؟ انصاف ندارن ؟

 • ارین

  مادر من سینوفارم تزریق کرد الان هم گلودرد هم بدند و هم نفس تنگی و …
  به خداوندی خدا قسم حرفام حقیقته.
  به خانواده خودتون رحم کنین و تا فایزر نیمده این اشغالی چین رو نزنین.
  از ما گفتن بود.

  • ناشناس

   من سینوفارم زدم ۲روز بعد کرونا گرفتم الآنم ریه هام درگیره

 • ناشناس

  خدا شاهده دو سال تمام توی خونه موندیم کرونا نگرفتم با خانمم رفتیم دوز دوم کرونا رو توی محیط خلوت روستا توی یک دقیقه تزریق کردیم با هیچ کس هم ارتباط نداشتیم کل خریدها رو هم از قبل انجام دادیم که دوهفته بعد از دوز دوم بیرون نریم ولی دقیقا ۶ روز بعد از تزریق خانمم کرونا گرفت و خودم هم ۴ روز بعداز خانمم کرونا گرفتم
  اطمینان صددرصد دارم که هرچی بود از واکسن بود چون رعایت کردن ما شهره کل فامیل بود و همه از کرونا گرفتن ما متعجب بودن.
  ماسک نانو n99 شش لایه بدون سوپاپ که کشش رو سفت میکردم که هوا به داخل نفوذ نکنه به همراه عینک محافظ و حتی ضدعفونی کردن کل خریدها و خرید کردن در ساعت اول صبح یا ساعاتی که مغازه ها خیلی خلوت هستن.
  قطعا اگه بگن با زدن واکسن ممکنه کرونا بگیرید دیگه کسی واکسن نمیزنه ولی به احتمال بسیار زیاد بعضی از واکسنهای سینوفارم باعث ابتلا به کرونا میشه ولی دیگه هرکس خودش هست و شانسش
  ولی توصیه میکنم حتما تزریق کنید چون باعث میشه از ابتلا به نوع شدید در امان باشید ما فقط با استراحت کامل در منزل و مصرف میوه و مایعات و تقویت بدن بدون استفاده از داروی شیمیایی خوب شدیم

 • ناشناس

  باسلام. بنده دو دوز واکسن سینوفارم هم دریافت کردم ک 2روز بعد از دوز دوم، کرونا گرفتم. و الان 7 روز از دوز دوم میگذره و 6روزه ک کرونا گرفتم.. ??

پیشنهاد سردبیر