کد مطلب: ۶۰۷۲۰۴

میزان افزایش حقوق و مزایای معلمان مشخص شد

میزان افزایش حقوق و مزایای معلمان مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ۶ لایحه رتبه بندی معلمان، میزان افزایش حقوق و مزایای معلمان را مشخص کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، نمایندگان مجلس در جلسه امروز چهارشنبه، در ادامه بررسی لایحه رتبه بندی معلمان، متن ماده ۶ لایحه را به شرح زیر تصویب کردند.

در اجرای بند (۶) سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و تبصره (۳) ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، حقوق و مزایای معلمان پس از اعمال رتبه های مندرج در ماده (۳) این قانون، به شکل زیر می باشد:

‌۱- برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ده درصد(۱۰%)، مربی معلم پانزده درصد(۱۵%) علاوه بر افزایش رتبه قبلی، استادیار معلم دوازده درصد(۱۲%) علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، دانشیار معلم ده درصد(۱۰%) علاوه بر افزایش رتبه های قبلی و استاد معلم پنج درصد(۵%) علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده می شود.

‌۲- پس از اعمال بند (۱) این ماده، چنانچه حقوق و فوق العاده های هریک از معلمان از هشتاد ‌درصد(۸۰%) مجموع حقوق و فوق العاده های هیات علمی مربی پایه یک دانشگاه تهران، کمتر باشد، مابه التفاوت تا سقف مذکور تحت عنوان «تفاوت تطبیق» در احکام کارگزینی آنان درج خواهد شد.

تبصره ۱- ‌افرایش پرداختی ناشی از اجرای این قانون، تحت عنوان «فوق العاده رتبه بندی» و «تفاوت تطبیق» همه ساله متناسب با تغییرات حقوق و فوق العاده های هیات علمی مربی پایه یک دانشگاه تهران محاسبه می شود و مشمول کسور بازنشستگی نیز می گردد.

تبصره ۲- ‌دولت مکلف است همه امتیازات و درصدهای موضوع فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را برابر سایر کارکنان دولت، به مشمولین این قانون اختصاص دهد و فوق العاده رتبه بندی موضوع این ماده علاوه بر امتیازات و درصدهای مزبور می باشد.

تبصره ۳- افرایش پرداختی ناشی از اجرای این قانون، از تاریخ ۳۱/ ۶/ ۱۴۰۰ در سقف یکصد و بیست و پنج هزار میلیارد ریال (۱۲۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) پرداخت می شود و از ابتدای سال ۱۴۰۱ منوط به پیش بینی بار مالی در قوانین بودجه سنواتی، به صورت کامل اعمال خواهد شد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار جامعه را از صفحه جامعه دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    مربی هیت علمی از دانشگاههای معتبر مدرک گرفته . اصلا مقایسه مربی هیت علمی با معلم یک اشتباه فاحشه. باز در اروپا میشه ولی در ایران خیر. تعطیلات تابستانی عید و … کتابهای تکراری در سطح بچه ها. حقوق پرستار رو به شما برای چی باید بدن کاملا بی عدالتیه. پرستار شب داره روز تعطیل رسمی و جمعه ها شب یلدا عید چهرشنبه سوری..براش بی معنیه. استاد دانشگاه همیشه باید به روز باشه بخونه مقالات سنگین متعدد بده تا ۳۵ سالگی درس بخونه با هزار مصیبت هیت علمی بشه. معم از ۲۰ سالگی بیاد سرکار و ۸۰ درصد حقوق هیت علمی رو بگیره. ۱۰ سال دیگه حقوق معلم از پروفسورم بالاتر میشه. البته نکته مثبتش اینه که بخاطر حقوق خوبش و تعطیلات بی حدش بعد از این رتبه برترهای کنکور به سمت معلمی میان یکم سطح آموزش پروش رو بالا میبرن. و این قانون باید برای فوق لیسانس و بالاتر اجرا میشد