کد مطلب: ۶۶۰۰۱۰

آخرین اخبار از مذاکرات وین/ توافق هسته‌ای به پایان رسید!

آخرین اخبار از مذاکرات وین/ توافق هسته‌ای به پایان رسید!

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی نوشت: به نظر می‌رسد که آمریکا در تلاش است تا برخی تحریم‌های اعمالی دولت ترامپ علیه ایران را حفظ کند. همچنین سناتور جمهوری‌خواه اعلام کرد: توافق هسته‌ای با ایران به پایان رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آخرین اخبار از مذاکرات وین چیست؟

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه گفت: توافق هسته‌ای با ایران به پایان رسیده است و باید پیامدهای فعالیت‌های هسته‌ای ایران را برای تهران توضیح دهیم.

به نقل از ایسنا ، حسین امیر عبداللهیان روز گذشته در پنل اختصاصی گفتگو در داووس در خصوص مذاکرات وین و اظهارات اخیر مقامات آمریکا و همچنین طرح ادعایی موضوع fto (خروج نام سپاه از لیست گروه های تروریستی) به عنوان تنها موضوع باقی مانده صحبت کرد.

او گفت: آن‌چه باعث کندی در مذاکرات شده است، موضوعات چندی مانند اخذ تضمین‌های ضروری، اطمینان از مرتفع شدن اجزاء فشار حداکثری و همچنین اطمینان از انتفاع کامل اقتصادی ایران است که طرف آمریکایی پاسخ های لازم را معطل کرده است.

لذا نباید آنچه باقی مانده است را به یک موضوع تقلیل داد. بازگشت آمریکا به برجام یعنی آنکه وضعیت اقتصاد ایران مطابق تعهدات برجامی طرف های مقابل، میبایست در فضای اقتصاد و تجارت جهانی طبیعی شده و چرخه انتفاع اقتصادی ایران کامل باشد.

در مورد fto نیز، این رژیم اسرائیل بود که به صورت هدفمند این موضوع را بزرگنمایی کرد تا اصل گفتگوها را به حاشیه ببرد.

وزیر امورخارجه تاکید کرد: به صراحت اعلام می‌کنم آن‌چه راهنما و معیار قطعی ما برای یک توافق خوب است، نفع مردم ایران از مزایای کامل اقتصادی برجام است.

بایدن حسن نیت خود را نشان دهد

بایدن اگر حسن نیتی دارد باید آن را بر روی زمین نشان دهد.

همه باید بدانند جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای صلح آمیز هسته ای بزرگی را به دست آورده که در صورت توافق باید بخشی از آن را مطابق تعهداتش متوقف کند اما طرف آمریکا از جیب خودش چیزی نخواهد پرداخت.

او افزود: بلکه نهایتا اگر به تعهداتش پایبند باشد، حقوق خود ما را بر می‌گرداند. در واقع آنچه را به صورت غیرقانونی از ملت ایران ستانده باید پس بدهد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: ما برای یک توافق خوب و پایدار آمادگی داریم اگر آقای بایدن تصمیم سیاسی خودش را بگیرد و انتخاب کند تا بالاخره به تعهدات کامل آمریکا برگردد.

امیرعبداللهیان در پاسخ به سوالی در خصوص روابط ایران و آمریکا نیز گفت: سیاست خارجی ایران اصول مشخص دارد و بر این اساس ملاکی که ما در نظر میگیریم رفتار عملی آمریکاست.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  نفع مردم ایران؟؟ توی این 42 سال کدوم کارتون به نفع مردم ایران بوده که این باشه!

 • حمید

  دلار پرواز میکنه ارزش پول مای سقوط

 • ناشناس

  بس دیگه لطفا خسته شدیم

 • ناشناس

  دلار شد۳۱ هزار تومن همینجور داره بالا میره چرا برجام رو امضا نمیکنین من نمیدونم حالا هی پهبادهاتون رو به رخ بکشید چی نفعی برای ما داره