کد مطلب: ۶۶۹۵۲۹

ورود توده گرد و خاک به خوزستان/ افت ۴ تا ۶ درجه‌ای دما

ورود توده گرد و خاک به خوزستان/ افت ۴ تا ۶ درجه‌ای دما

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وزش بادهای شدید و ورود توده خاک از کشورهای همسایه خبر داد و گفت: از فردا تا روز شنبه شاهد افت دما بین ۴ تا ۶ درجه خواهیم بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی کاهش دما و وزش بادهای شدید و ورود توده خاک از کشورهای همسایه به استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی برای امروز نیز وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر را برای برخی مناطق استان خوزستان نشان می‌دهد.

وی افزود: از فردا تا روز شنبه شاهد افت دما بین ۴ تا ۶ درجه خواهیم بود. وزش بادها به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی طی امروز متوسط تا شدید بوده و برخاستن گرد و خاک موقت نیز دور از انتظار نیست.

سبزه‌زاری افزود: به دلیل وزش باد شدید در کشورهای عراق و سوریه شرایط تشکیل توده گرد و خاک و نفوذ آن به استان برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد که سبب افت کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۵۲.۲ و ایذه با ۲۲.۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۵۱.۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر