کد مطلب: ۶۹۵۹۷۳

رئیسی به روحانی چه گفت؟

رئیسی به روحانی چه گفت؟

رؤسای دولت‌های دوازدهم و سیزدهم به مناسبت هفته دولت درباره مهمترین موضوعات کشور گفتگو و تبادل‌نظر کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز،حسن روحانی در تماسی تلفنی با ابراهیم رئیسی ، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران هفته دولت را به وی تبریک گفت.

حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق کشورمان در این گفتگوی تلفنی با آرزوی موفقیت دولت، بار دیگر آمادگی خود و اعضای دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای هرگونه مساعدت و همفکری و همکاری با دولت سیزدهم در جهت رفع مشکلات کشور و مردم را مورد تاکید قرار داد.

رؤسای دولت‌های دوازدهم و سیزدهم همچنین درباره مهمترین موضوعات کشور گفتگو و تبادل‌نظر کردند.

رئیسی در نشست خبری دیروز درباره برخی از مسائل روز کشور اظهارنظر کرد و سرنوشت برجام را به حل موضوعات پادمانی منوط کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، ابراهیم رئیسی در ابتدای نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی با بیان اینکه خدا را شاکرم که یک سال به عنوان مسئول، خدمتگزار مردم بودیم، اظهار کرد: من از مردم صبورمان که دولت را کمک کردند و با ما همراه شدند و از همه دستگاه‌ها و به ویژه اصحاب رسانه که در این زمینه فعال بودند تشکر می‌کنم.

زیرساخت‌ها مشکل اینترنت هستند

رییس جمهور با بیان آگاهی از اهمیت و میزان اثرگذاری فیبر نوری در افزایش سرعت اینترنت گفت: وزیر ارتباطات اعلام کرده تا پایان سال ۵ میلیون امکان دسترسی وجود دارد.

ابراهیم رئیسی ، رئیس‌جمهور ایران، در نشست خبری که ساعاتی پیش با اصحاب رسانه داشت، با انتقاد از وضعیت توسعه زیرساخت‌های اینترنت در دولت‌های قبلی دلیل اصلی سرعت پایین اینترنت و وضعیت نابسامان اینترنت را متوجه دولت‌های قبل دانست و در خصوص چرایی کندی سرعت اینترنت و گله مردم درباره سرعت پایین اظهار داشت: «کارهایی در سنوات گذشته باید انجام می شد که انجام نشده است؛ اگر زیرساخت ها کامل شده بود، الان ما مشکل نداشتیم»

رئیسی با اشاره به اینکه وضعیت سرعت اینترنت را به طور خاص دنبال می‌کند، گفت: «وزیر ارتباطات موظف شده است که هر ماه دو گزارش را برای پیشرفت کار در شورای عالی فضای مجازی ارائه کند.»

رئیس جمهور با توضیح درباره اهمیت ومیزان اثرگذاری فیبر نوری در افزایش سرعت اینترنت، گفت: «از ابتدای دولت ۱٫۵ میلیون خانه به فناوری فیبر نوری که می تواند سرعت را ده برابر بالا ببرد دسترسی پیدا کردند. وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرده تا پایان سال ۵ میلیون امکان دسترسی وجود دارد.»

برنامه‌ریزی برای تنش‌های آبی

رئیسی در ادامه نشست خبری درباره تنش‌های آبی گفت: من اولین سفرم در دولت به خوزستان بود تا مشکلاتی که مردم آنجا در مساله آب داشتند را بررسی کنیم و آبرسانی به خوزستان امروز در حال اجرا است و برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت را داریم و در دولت تاکید داریم که در زمینه مصرف آب برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشیم. همچنین تنش‌های آبی در استان‌های مختلف شناسایی شده است و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.