کد مطلب: ۷۶۷۸۰۳

تغییر ساعت کاری مراکز تعویض پلاک از دوشنبه

تغییر ساعت کاری مراکز تعویض پلاک از دوشنبه

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک خبر داد و گفت: از روز دوشنبه ۱۵ اسفند سال جاری، ساعت کاری مراکز تعویض پلاک ساعت افزایش یافته و تا ساعت ۱۴ فعال خواهند بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی از افزایش ساعت کاری مراکز تعویض پلاک از روز دوشنبه 15 اسفند 1401 خبر داد.

معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان عزیز از روز دوشنبه ۱۵ اسفند ساعت کاری مراکز تعویض پلاک ۲ ساعت افزایش یافته و تا ساعت 14 فعال خواهند بود.

حسین رمضانی با بیان اینکه برابر قانون بودجه ۱۴۰۱ پلیس راهور مکلف است تمامی مراحل شماره گذاری به استثنای بازدید و تایید اصالت خودرو و همچنین فک و نصب پلاک را به صورت غیر حضوری به مردم ارائه دهد، گفت: براساس تکلیف قانونی، تمام فرآیند‌های نقل و انتقال شامل نوبت دهی، پرداخت خلافی، احراز هویت و همچنین احراز محل سکونت به صورت اینترنتی انجام می‌شود که افزایش رضایتمندی هموطنان عزیز را نیز فراهم آورده است.
وی تاکید کرد: حتماً در سال ۱۴۰۲ نیز فرآیند‌های جدید به لحاظ زیر ساختی و … کیفی سازی و ارتقاء خواهد یافت تا هموطنان عزیز به سهولت بتوانند خدمات پلیس راهور را دریافت کنند.

وی توصیه کرد: لازم است هموطنان عزیز به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز تعویض پلاک، حتماً رأس ساعتی که نوبت دریافت کرده اند در مراکز حاضر شوند و متعاملین نیز از آوردن همراهان اضافی به مراکز خودداری کنند.

استفاده از پهپاد در سفر‌های نوروزی

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا با اشاره به استفاده از پهپاد‌ها در سفر‌های نوروزی بیان کرد: پلیس راهور برای مدیریت و کنترل ترافیک در طرح نوروزی حتماً از توان و تجهیزات پهپادی استفاده خواهد کرد تا شاهد تسهیل در تردد‌ها باشیم.

وی افزود: در طرح نوروز ۱۴۰۲ از پهپاد‌های عمود پرواز و پهپاد‌هایی که با مدت زمان طولانی پرواز می‌کنند را برای مدیریت ترافیک استفاده خواهیم کرد.

سردار رمضانی با اشاره به آمار ارائه خدمات پلیس راهور در سال جاری گفت: در طول ۱۱ ماه سال جاری، بیش از ۷۲ میلیون خدمت توسط پلیس راهور فراجا به هموطنان عزیز ارائه شده است.

وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده به مردم عزیز، اغلب در حوزه‌های شماره گذاری، گواهینامه رانندگی، اجرائیات، تصادفات، توقیف وترخیص وسایل نقلیه بوده است.

سردار رمضانی با اشاره به کنترل معاینه فنی خودرو‌ها توسط دوربین‌ها گفت: باتوجه به اینکه دوربین‌های شهری نیز خودرو‌های فاقد معاینه فنی را تشخیص و جریمه می‌کنند، لذا هموطنان عزیز قبل از مسافرت نوروزی برای تمدید معاینه فنی خودرو اقدام کنند تا با شرایط ایمن‌تر و مطمئن تری با خودروی خود سفر کنند.

وی ادامه داد: رانندگان عزیز، قبل از سفر‌های نوروزی حتما تاریخ انقضای گواهینامه خود را بررسی کنند و چنانچه نیاز به تمدید بود هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض و تمدید اعتبارگواهینامه رانندگی خود اقدام کنند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در پایان به صاحبان و رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی در مسافرت ها، توقیف وسایل نقلیه ناشی از تخلفات و جرایم بالا برابر قانون است لذا هموطنان عزیز نسبت به استعلام و تسویه حساب تخلفات وسایل نقلیه خود اقدام کنند تا در تعطیلات نوروز، این موضوع باعث ایجاد مشکل نشود.

منبع: صداوسیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.