خبر مهم:

کد مطلب: ۷۹۸۸۴۰

مدارس سیستان تعطیل شد

مدارس سیستان تعطیل شد

آموزش همه مقاطع تحصیلی پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان فردا در پی پیش‌بینی وزش طوفان و گرد و خاک به صورت غیرحضوری است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آموزش همه مقاطع تحصیلی پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان فردا در پی پیش‌بینی وزش طوفان و گرد و خاک به صورت غیرحضوری است.

به پیشنهاد فرماندار ویژه شهرستان زابل و تایید مدیرکل محترم مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید، نحوه آموزش در همه مقاطع تحصیلی ، در حوزه سیستان در روز دوشنبه 28 فروردین‌ماه به صورت غیرحضوری خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی جوّی پیرو پیش‌بینی وزش باد خیلی شدید و کاهش موقتی دما برای شمال استان خبر داد.

محسن حیدری نیز در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی جوی پیرو پیش‌بینی وزش باد خیلی شدید و کاهش موقتی دما برای شمال استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر وقت یکشنبه تا اواخر وقت سه‌شنبه 27 تا 29 فروردین‌ماه وزش باد شدید تا خیلی شدید و صبح‌ها طوفان گردوخاک برای مناطق شمالی استان پیش‌بینی می‌شود که موجب اختلال در عبور و مرور و لغو یا تأخیر در پروازها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان در زمان غبارآلود شدن هوا از ترددهای غیر‌ضروری در فضای باز پرهیز کنند.

حیدری افزود: همچنین توصیه می‌شود از استحکام سازه‌ها و پوشش گلخانه‌ها اطمینان حاصل و از کندوهای زنبور عسل مراقبت شود و در زمان طوفان از آبیاری باغات اجتناب شود.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.