کد مطلب: ۸۷۰۳۰۵

آخرین اخبار از حادثه سیلاب آستارا/ بازسازی پل سیبلی طی سه ماه

آخرین اخبار از حادثه سیلاب آستارا/ بازسازی پل سیبلی طی سه ماه

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور گفت: بازسازی پل سیبلی که در اثر سیلاب آستارا تخریب شده است با تخصیص اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی در مدت سه ماه انجام خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، داریوش امانی امروز در جریان بازدید از پل تخریب شده سیبلی شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت این پل که در محور مواصلاتی پرتردد واقع شده است اظهار کرد: خوشبختانه حادثه سیلاب آستارا و تخریب پل سیبلی حادثه جانی نداشت و اقدامات لازم برای بازسازی پل در حال انجام است و پیمانکار فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: قرار بر این شده که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به یک راه انحرافی و دسترسی به جای پل سیبلی اقدام شود و در حال حاضر تردد به این طریق در حال انجام است.

امانی با تقدیر از همکاری همه دستگاه‌ها از جمله فرمانداری آستارا و پلیس راه، با تاکید بر اینکه برآورد اولیه برای بازسازی پل تخریب شده از سیل سیبلی ۴۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: ۵۰ درصد هزینه‌های بازسازی این پل توسط ستاد مدیریت بحران و مابقی نیز توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور پرداخت خواهد شد تا در سریع‌ترین زمان ممکن و طی سه ماه آینده نسبت به بازسازی ایمن این پل که در مسیر پرتردد آستارا به تالش قرار دارد اقدام شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور اضافه کرد: تعداد ابنیه تخریب شده در سیلاب آستارا شامل یک دستگاه پل دهانه ۱۰ متر در محور آستارا به تالش بوده که برای ساخت آن اقدامات اولیه با دهانه ۲۰ متری در حال انجام است.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز