کد مطلب: ۸۷۴۰۹۲

توزیع شیر در مدارس دولتی ۲ بار در هفته

توزیع شیر در مدارس دولتی 2 بار در هفته

سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور گفت: با دستور رئیس‌جمهور محل تامین اعتبار توزیع شیر در مدارس کشور تعیین شد و تمام دانش‌آموزان پایه اول تا ششم دوره ابتدایی در مدارس دولتی دو بار در هفته شیر دریافت خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آغاز دوباره توزیع شیر در مدارس ابتدایی کشور خبری بود که مهر امسال از سوی رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش اطلاع‌رسانی شد؛ صحرایی امروز یک‌بار دیگر تأکید کرد که به‌زودی شیر در دبستان‌های کشور توزیع خواهد شد.

روند توزیع شیر در مدارس کشور از سال 96 به دلیل تأمین نشدن اعتبارات متوقف شده بود اما در روند بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس، کمیسیون تلفیق مبحث توزیع شیر در مدارس کشور را به برنامه اضافه و این موضوع مصوب شد.

در حالی که وزارت آموزش و پرورش درباره جزییات روند توزیع شیر در دبستان‌های کشور پاسخگوی رسانه‌ها نیست، اما سید محمدرضا بنی‌طبا؛ سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور امروز درباره توزیع شیر در مدارس کشور گفت: ای کاش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش پای کار بود و در این رابطه پاسخ می‌داد چون تا جایی که اطلاع دارم کارهای خوبی انجام شده است.

وی افزود: برای توزیع منظم شیر در مدارس کشور این موضوع باید در لایحه بودجه سال 1403 در نظر گرفته شود اما برای امسال با دستور رئیس جمهور محل بودجه لازم برای توزیع شیر در مدارس تعیین شد و تمام دانش‌آموزان پایه اول تا ششم دوره ابتدایی (به تعداد 9 میلیون نفر) در مدارس دولتی دو بار در هفته و به تعداد 35 نوبت شیر دریافت خواهند کرد.

توزیع شیر به منظور فرهنگ‌سازی مصرف شیر

سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور ادامه داد: ما آمادگی داشتیم فارغ از ماجرای بودجه از محل ارزش افزوده این کار را انجام دهیم همچنین پنجم مهر امسال کارخانه‌های لبنی فارغ از ماجرای شیر دولتی، روز شیر مدارس را گرامی داشتند و پذیرفتند در برخی مدارس شیر رایگان توزیع کنند تا فرهنگ‌سازی مصرف شیر انجام شود.

بنی‌طبا گفت: هم‌اکنون همانگی بین سازمان برنامه و بودجه و آموزش و پرورش در بحث قراردادها در حال انجام است تا شیر باکیفیت به دست دانش‌آموزان برسد.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان حتماً بر موضوع کیفیت شیر مدارس حساس باشند، بیان کرد: اصرار ما این است که وزارت بهداشت به لحاظ فنی، کیفیت شیر توزیع شده در مدارس را بررسی کند.

بنی‌طبا اضافه کرد: می‌توان در سال‌های آینده از محل مالیات بر ارزش افزوده کارخانه‌های لبنی که حدود 9 هزار میلیارد تومان است برای توزیع شیر مدارس اقدام کرد.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.