فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۹۰۷۷۷

پیش بینی دمای هوا/ کاهش محسوس دما در اکثر نقاط کشور از فردا

پیش بینی دمای هوا/ کاهش محسوس دما در اکثر نقاط کشور از فردا

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز (۲۸ آبان‌ماه) و کاهش محسوس دما در غالب نقاط از فردا (۲۹ آبان‌ماه) خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادق ضیاییان افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۲۸ آبان‌ماه) سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در نوار غربی کشور سبب بارش می‌شود.

پیش بینی دمای هوا در روزهای آینده 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: این سامانه دوشنبه (۲۹ آبان‌ماه) در نیمه غربی کشور و سه شنبه (۳۰ آبان‌ماه) در نوار شمالی، غرب و برخی نقاط استان‌های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات و نقاط سردسیر موجب بارش برف می‌شود. 

ضیاییان افزود: سامانه بارشی چهارشنبه (اول آذرماه)در شمال شرق فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می‌شود. طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲ و ۳ آذرماه) در اغلب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شدت فعالیت این سامانه دوشنبه در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب و سه شنبه در شرق دریای خزر خواهد بود.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور وزش باد نسبتا شدید و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: خلیج فارس تا سه‌شنبه و دریای خزر دوشنبه و سه‌شنبه مواج خواهد بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در دو روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹ آبان‌ماه) قسمتی ابری همراه با غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه (۳۰ آبان‌ماه) نیمه ابری و وزش باد، در برخی ساعت‌ها رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس‌فردا (۲۹ و ۳۰ آبان‌ماه) بندرعباس با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

 

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.