کد مطلب: ۶۳۵۶۴۹

چگونه بهترین پوشش‌های بیمه بدنه وانت را با عیدی ۵۰۰ هزار تومانی بیمه دات کام بخریم؟

چگونه بهترین پوشش‌های بیمه بدنه وانت را با عیدی ۵۰۰ هزار تومانی بیمه دات کام بخریم؟

اکثر بیمه‌هایی که برای خودرو وجود دارد، بیمه‌های اختیاری است. اما اگر به عواقب نداشتن بیمه مورد نظر فکر کنید، مسلماً برای تهیه آن اقدام خواهید کرد. بیمه بدنه خودرو که در این مطلب موضوع بحث ما است، در زمره بیمه‌های اختیاری قرار می‌گیرد.

وانت - از هر نوعی مانند: وانت پیکان، وان پراید، نیسان و غیره - جزو خودروهایی با میزان استفاده زیاد در کشور است. از این رو، در بیشتر تصادفات جاده‌ای کشور، انواع وانت چه به عنوان مقصر یا زیان دیده در صحنه بود‌ه‌اند. راننده وانت در صورتی زیان دیده باشد، می‌تواند خسارت وارد شده به خود و خودرواش را از طریق بیمه شخص ثالث، جبران کند. در صورتی هم که مقصر باشد، می‌تواند از بیمه شخص ثالث خود هزینه‌های آسیب را به طرف مقابل را پرداخت کند. در این موقع او باید برای جبران خسارت وارد شده به خودروی خود از بیمه بدنه استفاده کند. بیمه بدنه وانت صدمات وارد شده به بدنه انواع وانت مقصر را جبران می کند. شرکت‌های متعددی ارائه‌دهنده انواع بیمه از قبیل بیمه بدنه خودرو هستند. بد نیست بدانید بیمه هرکدام از این شرکت‌ها، پوشش‌های مختلفی ارائه می‌دهند و این مسئله به عوامل زیادی وابسته است.اکثر بیمه‌هایی که برای خودرو وجود دارد، بیمه‌های اختیاری است. اما اگر به عواقب نداشتن بیمه مورد نظر فکر کنید، مسلماً برای تهیه آن اقدام خواهید کرد. بیمه بدنه خودرو که در این مطلب موضوع بحث ما است، در زمره بیمه‌های اختیاری قرار می‌گیرد.

از شما دعوت می کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به شما راهنمایی کنیم که چگونه بیمه بدنه وانت را با عیدی ۵۰۰ هزار تومانی بیمه دات کام بخرید.

بیمه بدنه وانت چیست؟

این بیمه‌نامه خودرو، اختیاری است؛ اما با توجه به نرخ بالای تصادف این مدل ماشین و احتمال آسیب به آن در هنگام انتقال بار، خرید این نوع بیمه‌نامه توصیه می‌شود. بیمه بدنه وانت خسارت‌های مالی وارد شده به بدنه این گروه از خودرو را جبران می‌کند. با توجه به نوع و کاربرد وانت و احتمال بالای آسیب به بدنه خودرو حین حمل بار، خرید بیمه بدنه وانت جهت کاهش خسارت‌ها توصیه می‌شود .

پوشش های بیمه بدنه وانت

پوشش‌های بیمه بدنه خودروی نیسان به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی شامل موارد زیر هستند:

 • خسارات ناشی از تصادف با اجسام
 • خسارات‌ ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به بدنه خودروی تارا
 • خسارت‌های ناشی از سرقت خودرو و آسیب وارد شده به آن در هنگام سرقت
 • خسارات ناشی از نجات یا انتقال خودروی آسیب دیده
 • خسارات وارد شده به باتری و لاستیک (تا ۵۰% قیمت نو)
02

جبران خسارات آتش سوزی از پوشش‌های بیمه بدنه است

پوشش‌های اضافی شامل مواردی هستند که بیمه‌گزار می‌تواند آنها را به سلیقه و شرایط استفاده خودرو اضافه کند و شامل موارد زیر هستند:

 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی سیل، زلزله و طوفان
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن موارد شیمیایی، اسیدی و رنگ به بدنه تارا
 • خسارات ناشی از شکستن شیشه خودرو بر اثر حادثه
 • خسارت‌های ناشی از سرقت لوازم و قطعات غیراصلی وانت
 • خسارت‌های ناشی از زمان بلااستفاده بودن

البته استثنائاتی وجود دارند که بیمه بدنه آن‌ها را پوشش نمی‌دهد و شامل موارد زیر هستند:

 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم
 • خسارات وارد شده از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌های وارد شده عمدی به بدنه تارا
 • خسارات ناشی از گریز از مأموران نیروی انتظامی (جز سرقت خودرو)
 • خسارات ناشی مصرف مواد یا مست بودن توسط راننده
 • خسارت‌های ناشی از بکسل کردن
 • خسارات ناشی از اتصال وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی به بدنه تارا
 • خسارات ناشی از حمل بار غیرمجاز

چگونه بهترین بیمه بدنه را بخریم؟

عوامل مختلفی نظیر ویژگی‌های خودرو، توانگری شرکت بیمه‌گر، پوشش‌ها، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات در تعیین بهترین بیمه تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام و با وارد کردن اطلاعات درخواستی خودرو، خرید بیمه بدنه را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده تجربه نمایید.

03

نوع خودرو از عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه است

چرا باید بیمه بدنه وانت را تهیه کرد؟

درست است که بیمه بدنه اختیاری است؛ اما خرید بیمه بدنه وانت، توسط کارشناسان به شدت توصیه می‌شود. اگر شما هم دلایل خرید این بیمه را بدانید، متوجه خواهید شد که چرا باید این بیمه‌نامه را تهیه کنید. این دلایل شامل موارد زیر هستند:

 • بیشتر مدل‌های جدید وانت‌ها، شتاب بسیاری بالایی دارند. از آنجا هم که رانندگان این مدل خودرو بیشتر در جاده ها تردد دارند، برای همین عاشق رانندگی با سرعت و شتاب بالا هستند. وقتی قدرت موتور برای هدایت آن افزایش پیدا کند، کنترل راننده روی فرمان کمتر شده و احتمال تصادف و آن هم با میزان خسارت بالا بیشتر خواهد شد. حتی اگر ایمن رانندگی کند، باز به دلیل ویژگی های بالای آن، کمتر راننده‌ای می‌تواند جلوی خود را بگیرد.
 • مسئله اصلی دیگر اینکه بعضی وانت‌ها مانند وانت نیسان در سرعت های ۱۰۰ کیلومتر دچار لرزش جدی می‌شوند. لرزشی که راننده نمی‌تواند کنترلی روی آن داشته و در نهایت تصادف خواهد کرد.
 • مورد بعدی که اهمیت آن هم کم نیست، قیمت خرید قطعات و اجرت تعمیرات است. حداقل قیمت نرخ تعمیر و نصب یک قطعه خیلی ساده بدنه ۳۰ هزار تومان دارد. هرچه کار تخصصی‌تر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.
 • قدرت مانور در تخریب این خودرو زیاد است. با بیمه شخص ثالث، راننده نمی‌تواند هزینه آسیب‌های وارد شده به بدنه خودروی خود را جبران کند. باید از جیپ بپردازد. حالا اگر خسارت از سقف پوشش بیشتر شود، بقیه هزینه هم باید از جیپ پرداخت شود. در چنین موقعی فشار سنگینی روی راننده وارد می‌شود. حالا با بیمه بدنه، او بیمه می‌تواند حداقل از طرف هزینه تعمیر بدنه راحت باشد.
 • بعضی وانت‌ها قیمت بسیار بالایی دارند. در صورتی مالک این خودرو با هر وسیله‌ای تصادف و خسارت جدی به آن وارد شود و سقف بیمه خودرو کفاف تعمیر خودرواش را ندهد، در اینجا می‌تواند با بیمه بدنه خود، خسارت‌ها را جبران کند.

هزینه تعمیرات انواع خودرو به حدی بالا رفته‌است که دیگر جبران آن‌ها برای بیشتر مردم مقدور نیست. برای همین بیشتر آن‌ها بیخیال درست کردن قسمت‌های آسیب دیده خواهند شد.

04

خرید آنلاین بیمه ماشین در ۲۴ ساعت شبانه روز

خرید بیمه بدنه ارزان از بیمه دات کام

پس دیگر فرقی نمی‌کند که خودروی شما چیست. هرچه باشد، داشتن بیمه بدنه ضروری است. حالا برای خودروهای باری کوچک، خرید بیمه بدنه وانت اهمیت بیشتری دارد؛ اما مسئله مهم‌تر نحوه خرید آن است. بهترین و سریع‌ترین راه برای خرید بیمه بدنه وانت، از بیمه دات کام است. سامانه بیمه بیمه دات کام یکی از بزرگ‌ترین سامانه‌های بیمه در کشور است که با شرکت‌های بیمه بزرگ و مطرحی همکاری می‌کند. در این سامانه، بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه بدنه را خواهید شناخت و متوجه تفاوت آن‌ها با یکدیگر خواهید شد. همچنین خواهید توانست از طریق سایت بیمه دات کام به آدرس اینترنتی (www.bimeh.com )، استعلام بیمه بدنه شرکت‌های مختلف را دریافت کنید. با ورود به این سایت و خرید بیمه بدنه مورد نظر خود، در هر تصادفی خیالتان از بابت هزینه‌های تعمیرات راحت خواهد بود. خبر خوب برای خریداران بیمه؛ بیمه دات کام، سامانه استعلام و خرید انواع بیمه، برای رفاه حال خریداران در روزهای پایانی سال در نظر دارد تا سقف ۵۰۰ هزار تومان، برای خرید انواع بیمه خودرو از جمله بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث به خریداران بیمه، تخفیف دهد. کافیست هنگام خرید کد bimeh500 را وارد نمایید تا از این هدیه و عیدی بیمه دات کام، بهره‌مند شوید.برای خرید و دریافت مشاوره می توانید به سایت bimeh.com مراجعه کنید یا با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.