کد مطلب: ۲۵۸۸۰۹

اظهارات ترامپ یک تریلیارد دلار برای بورس آمریکا هزینه داشت

اظهارات ترامپ یک تریلیارد دلار برای بورس آمریکا هزینه داشت

بر اساس گزارش تحلیلگران اقتصادی بانک جی پی مورگان، به دلیل ارتباط اظهارات دونالد ترامپ با عملکرد بازار بورس،این اظهارات تاثیر منفی ۴.۵درصدی معادل ۱.۲ تریلیارد دلار بر بورس آمریکا گذاشته است.

شبکه روسیا الیوم نوشت: تحلیلگران اقتصادی بانک جی پی مورگان در گزارش خود آورده‌اند: به دلیل ارتباط اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با عملکرد بازار بورس این کشور، این اظهارات تاثیر منفی ۴.۵ درصدی معادل ۱.۲ تریلیارد دلار بر بازار بورس آمریکا گذاشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، این گزارش افزوده است: دونالد ترامپ همواره به تاثیر مثبتش بر بورس آمریکا تصریح می‌کند، به ویژه در اظهاراتی که در صفحه شخصی خود در توییتر عنوان می‌کند.

تحلیلگران اقتصادی جی پی مورگان تاکید کردند، اظهارات ترامپ تاثیرات شدیدی بر بورس آمریکا و بورس‌های جهانی گذاشته است.

این تحلیلگران سقوط بورس «وال استریت» در ماه مارس (فروردین) گذشته که از ژانویه ۲۰۱۶ بی‌سابقه بوده است، از جمله مواردی دانستند که تحت تاثیر اظهارات دونالد ترامپ و به دلیل ترس از در گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین به وجود آمد.

در همین حال خبرگزاری رویترز گزارش داد، «کرگ داود» از مذاکره‌کنندگان ارشد تجاری آمریکا گفت: بیش از ۱۴ درصد از صادرات کشاورزی ۱۴۰ میلیارد دلاری احتمالا با تعرفه‌های تلافی‌جویانه رقبای تجاری آمریکا مواجه خواهد شد.

اتحادیه اروپا در واکنش به مقررات تعرفه‌ای کاخ سفید اعلام کرده است بر برخی کالاهای صادراتی آمریکا تعرفه‌هایی را وضع می‌کند. پکن هم عنوان داشت به رغم توافق اخیر با واشنگتن در سیاست‌های مربوط به زمینه سرمایه‌گذاری در آمریکا تجدیدنظر می کند و آن را کاهش خواهد داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر آلومینیوم کانادا و اروپا به اجرا در آورده است.

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا موسوم به (USTR) نیز پیش تر فهرست جدیدی برای اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر روی ۱۳۰۰ کالای وارداتی دیگر از چین به ارزش ۵۰ میلیارد دلار منتشر کره بود.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.