خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۵۹۰۰۹

قیمت جهانی گندم ۱۰ دلار دیگر گران شد/ رشد قیمت انواع دام در بازار جهانی

قیمت جهانی گندم ۱۰ دلار دیگر گران شد/ رشد قیمت انواع دام در بازار جهانی

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل گندم بیش از ۱۰ دلار رشد داشت و به قیمت ۱۲۰۰ دلار به فروش رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل گندم بیش از ۱۰ دلار رشد داشت و به قیمت ۱۲۰۰ دلار به فروش رفت.

فارس نوشت، افزایش قیمت انواع کالاهای اساسی پس از آغاز درگیری‌های روسیه و اوکراین رشد شدیدی داشته و تنها قیمت گندم بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است. بقیه کالاها هم روز به روز افزایش دارند.

به طوری که قیمت سویا امروز ۵٫۲۵ دلار افزایش قیمت داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت ۱۶۹۲ دلار معامله شد، قیمت سویای روغنی هم رشد ۱٫۲ درصدی داشت و گیاه روغنی کانولا هم بیش از سه دلار رشد قیمت را تجربه کردند.

گزارش از بازارهای جهانی حاکی است امروز قیمت انواع دام هم رشد داشت، قیمت دام زنده به قیمت ۱٫۴۳ دلار و قیمت دام پرواری ۱٫۷ لار رشد قیمت را تجربه کرد.

امنیت غذایی امروزه مهمترین نقش را در مناسبات سیاسی دنیا دارد، بنابراین کشورها دو سیاست عمده را در این راستا دنبال می‌کنند نخست اینکه برای افزایش خودکفایی و خود اتکایی در محصولات اساسی تلاش می کنند دوم تا جایی که می توانند ذخایر کالاهای اساسی را افزایش می‌دهند که در این زمینه چین مهمترین کار را انجا داده و نیمی از گندم صادراتی دنیا را ذخیره کرده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.