کد مطلب: ۶۵۹۱۰۳

سفر هیات ایرانی به عراق و سوریه برای حل مشکل ریزگردها

سفر هیات ایرانی به عراق و سوریه برای حل مشکل ریزگردها

توافق شد تا یک هیات فنی کارشناسی برای مقابله با ریزگردها سریعا عازم دو کشور عراق و سوریه شوند و راهکارهای موثر و فوری را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسین امیرعبداللهیان در این تماس های تلفنی، بر حساسیت و فوریت مدیریت معضل گرد و غبار با منشا خارجی ریزگردها در کشورهای مختلف که منجر به مختل شدن زندگی عادی مردم و تهدید زندگی طبیعی شده است، تاکید کرد.

ایرنا نوشت ،در این زمینه بین وزیر امور خارجه و همتایان او توافق شد تا یک هیات فنی کارشناسی متشکل از سازمان محیط زیست و وزارت امور خارجه و سایر نهادهای ذیربط کشورمان سریعا عازم دو کشور عراق و سوریه شده تا به صورت میدانی و در تبادل نظر و همفکری با همتایان خود، موضوع همکاری جمعی منطقه ای برای مقابله با ریزگردها را در دستور کار پیگیری سریع خود قرار داده و راهکارهای موثر و فوری را مورد بررسی قرار دهند.

در همین ارتباط با توجه به این که بخشی از همکاری منطقه ای برای مقابله با ریزگردها به مشارکت و همکاری فعال دولت عربستان سعودی باز می‌شود، مقرر شد تا وزیر امور خارجه عراق این موضوع را با همتای سعودی خود مورد پیگیری قرار دهد تا این کشور نیز در این ابتکار منطقه ای برای حل این معضل مشارکت و کمک کند.

همچنین در رایزنی های تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با همتایان سوری، عراقی و کویتی، مقرر شد نشست مشترک منطقه ای تخصصی در این خصوص برگزار شود.

وزیر خارجه کویت قول مساعد داد که موضوع اعزام هیات فنی ایرانی را پیگیری کند.

پیش از این امیرعبداللهیان در آخرین گفت وگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود نیز این موضوع را مورد رایزنی قرار داده و وزیر خارجه ترکیه نیز آمادگی این کشور را برای مشارکت و همکاری فعال در این مشورت ها و همکاری اعلام کرده بود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر