کد مطلب: ۷۴۲۴۰۸

آمریکا خواهان آزادی بازداشت‌ شدگان ایرانی شد

آمریکا خواهان آزادی بازداشت‌ شدگان ایرانی شد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواهان آزادی بازداشت‌ شدگان ایرانی شد که به دلیل استفاده از حق مسالمت‌آمیز خود در زندان هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواهان آزادی تمام کسانی شد که در ایران به دلیل استفاده از حق مسالمت‌آمیز خود در زندان هستند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با تکرار اظهارات مداخله جویانه کشورش، این بار مدعی آزادی بازداشت شدگان ناآرامی ها و حوادث اخیر ایران شد.
«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی همزمان با تعطیلات کریسمس در آمریکا با تکرار ادعای حمایت از زنان ایران، مدعی شد که عضویت ایران در کمیسیون جایگاه زن سازمان ملل متحد به دلیل حمایت از زنان شجاع ایرانی پایان یافت.

این مقام وزارت خارجه آمریکا که نتوانست خشنودی خود را از تداوم ناآرامی‌ها پنهان کند، ادعا کرد: مبارزه آنها برای احقاق حقوقشان، ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه اظهارات مداخله جویانه اش مدعی شد: ما خواهان آزادی بی قید و شرط همه کسانی هستیم که در ایران به دلیل حق استفاده مسالمت‌آمیز از آزادی‌هایشان در زندان‌ هستند.

دولت بایدن اگرچه نقش خود را در حوادث اخیر ایران منکر شده و مدعی است در پی تغییر رژیم نیست، اما از آغاز ناآرامی‌ها در ایران از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و به صراحت اعلام کرده است که به جای تمرکز بر مذاکره و رویکرد دیپلماسی که همواره شعار آن را سرداده ، بر ناآرامی‌های ایران متمرکز است.

دولت دموکرات بایدن همچنین سیاست‌های فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ را در پیش گرفته و به بهانه حقوق بشری در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران تاکنون تحریم‌هایی را همگام با متحدان غربی خود اعمال کرده است.

وضعیت حقوق بشر در ایران

غرب به رهبری آمریکا سوم آذرماه در ژنو سوئیس، قطعنامه ای را در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به بهانه ناآرامی های ایران، با عنوان آنچه وضعیت حقوق بشر در ایران خوانده شده است، به تصویب رساند.

این قطعنامه نیز با ۲۵ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به تصویب رسید. چین، پاکستان، اریتره، ونزوئلا، کوبا و ارمنستان ۶ کشوری بودند که به این قطعنامه رای منفی دادند. کشورهای بولیوی، برزیل، کامرون، ساحل عاج، هند، اندونزی، قزاقستان، مالاوی، مالزی، موریتانی، نامبیا، قطر، سنگال، سودان، امارات و ازبکستان به قطعنامه رای ممتنع داده‌اند.

وزرای خارجه ۹ کشور آمریکا، انگلیس، استرالیا، کانادا، شیلی، ایسلند، نیوزلند، جمهوری کره و سوئد نیز ۱۷ آذر ماه در بیانیه ای مشترک در تداوم دخالت در امور داخلی ایران، تهران را به نقض حقوق زنان متهم کردند.

دولت بایدن همسو با مخالفان جمهوری اسلامی ایران و با سوء استفاده از سازو کارهای بین المللی و سازمان ملل به اسم دفاع از حقوق زنان ایرانی، ۱۴دسامبر /۲۳ آذرماه، پیش نویس قطعنامه خاتمه عضویت ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل را در شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل (اکوسوک) در نیویورک مطرح کرد که با ۲۹ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع به تصویب رسید و بدعت و رویه‌ خطرناکی را پایه گذاری کرد.

منبع: اقتصادنیوز

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • بابک

    ربطی به امریکانداره