کد مطلب: ۸۵۴۱۹۱

طالبان ۷۴ تانکر دیگر از بنزین ایران را پس فرستاد

طالبان ۷۴ تانکر دیگر از بنزین ایران را پس فرستاد

طالبان می‌گوید برای جلوگیری از واردات بنزین بی‌کیفیت گام‌های جدی و عملی برداشته شده است. در همین راستا اداره استاندارد حکومت طالبان اعلام کرد در روزهای گذشته ۷۴ تانکر بنزین بی‌کیفیت ارسالی از ایران را بازگردانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، اداره استاندارد حکومت طالبان اعلام کرد در ۱۰ روز گذشته ۷۴ تانکر بنزین بی‌کیفیت ارسالی از ایران به افغانستان را بازگردانده است.

طالبان که قبلا هم تانکرهای سوخت بی‌کیفیت ایران را بازگردانده بود، تاکید کرد که برای جلوگیری از واردات سوخت بی‌کیفیت گام‌های جدی و عملی برداشته شده است.

طالبان اجازه بازدید از مخزن سد کجکی را به ایران نداد

در این میان تنش‌های آبی ایران و طالبان نیز در حال گسترش است؛ محمد جوانبخت، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا امروز در نشستی خبری با اشاره به بازدید از ایستگاه آب‌سنجی هیرمند در کشور افغانستان و نتایج آن، اظهار کرد: طبق معاهده ۱۳۵۱ باید سالانه ۸۲۰ میلیون متر مکعب از آب رود هیرمند وارد ایران شود و به مصرف تامین آب استان سیستان و بلوچستان و زاهدان برسد اما این اتفاق در چهار سال گذشته رخ نداده و آب موثری رهاسازی نشده است.

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه یکی از پیش‌بینی‌های معاهده این بوده که هر زمان از آمار طرف مقابل قانع نشدیم درخواست بازدید داده شود، گفت: بر این اساس طی ۱.۵ سال گذشته ۳ جلسه با کمیساران و ۲ جلسه حاشیه‌ای برگزار کردیم اما در هر حال اجازه بازدید داده نمی‌شد؛ در نهایت بعد از اصرار ما و کمک وزارت امور خارجه پذیرفتند که بازدیدی داشته باشیم البته باید توجه داشت که بازدید در زمانی که رودخانه بیشترین آبدهی را دارد موثر است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه طبق بازدید گروه فنی اکنون جریان آب در سد کجکی برقرار است و امیدواریم بخشی از حقابه ایران تامین شود، گفت: متاسفانه در این سفر، مقامات افغانستان اجازه بازدید از مخزن سد کجکی را که در تصاویر ماهواره‌ای مشخص است ذخایر آبی مناسبی دارد، به تیم فنی ایران ندادند اما در هر حال پیگیری ما ادامه دارد و در بخش‌های مختلف به لحاظ فنی و اجرایی موضوع را دنبال می‌کنیم و هیچ‌گاه از دریافت این حقابه ناامید نیستیم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    ببين اقتدار مملكتمون به كجا رسيده

  • سوده باختر

    اقتدار خوبیه باحاله باصفاست اصلا زیباست .

پیشنهاد سردبیر