فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۵۵۱۷۳

دونالد ترامپ ۶ روز دیگر به زندان می‌افتد؟

دونالد ترامپ ۶ روز دیگر به زندان می‌افتد؟

هیئت منصفه عالی دادگاه جورجیا 24 مرداد دونالد ترامپ و مشاورانش را به تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و شکست او در مقابل جو بایدن متهم کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، این سومین پرونده قضایی است که علیه ترامپ در سال جاری تشکیل شده است اما نخستین پرونده‌ای است که تلاش می‌کند او را به‌دلیل تکاپو برای ماندن در قدرت در هفته‌های بین شکست انتخاباتی و حمله به کنگره مسئول بداند.

انتظار می رود دونالد ترامپ در پایان هفته آینده یعنی در روزهای پنج شنبه یا جمعه خود را تسلیم زندان فالتون کانتی در ویرجینیا کند.

یک مقام اجرایی ارشد دولت آمریکا اظهار کرد دونالد ترامپ احتمالا در ۲۴ یا ۲۵ اوت خود را تسلیم زندان ایالت جورجیا کند.

خبرگزاری سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد اجرایی ارشد دولت آمریکا اظهار کرد دونالد ترامپ احتمالا در 24 یا 25 اوت (2 و 3 شهریور 1402) خود را تسلیم زندان ایالت جورجیا کند.

این شبکه خبری افزود: انتظار می رود دونالد ترامپ در پایان هفته آینده یعنی در روزهای پنج شنبه یا جمعه خود را تسلیم زندان فالتون کانتی در ویرجینیا کند.

پیشتر فانی ویلیس دادستان منطقه فالتون کانتی اظهار کرده بود که ترامپ و دیگر مظنونان پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020 تا تاریخ 25 اوت فرصت دارند تا خود را تسلیم کنند. پس از این تاریخ، زمان دقیق دادگاه اولیه آنها اعلام خواهد شد. این تاریخ توسط قاضی مشخص می شود.

هیئت منصفه عالی دادگاه جورجیا سه شنبه 15 اوت (24 مرداد) در کیفرخواستی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و مشاورانش را به تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و شکست او در مقابل جو بایدن متهم کرد.

در این کیفرخواست 98 صفحه‌ای، نام 19 متهم و 41 مورد کیفری به چشم می خورد. تمام متهمان به اخاذی و باجگیری متهم شدند. اتهامی که در صورت اثبات ممکن است تا 20 سال حبس برای متهمان به همراه داشته باشد. متهمان همچنین متهم به تشکیل یک بنگاه اقتصادی برای امور جنایی و اخاذی به منظور تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 در ایالت جورجیا شدند. بر این اساس، مارک میدو رئیس سابق کارکنان کاخ سفید، رودی جولیانی و جان ایستمن در میان افراد متهم شده هستند.

پلیس ایالت جورجیا اظهار کرد انتظار می رود تمام 19 متهم نام برده شده در این کیفرخواست براساس دستورالعمل دفتر دادستانی منطقه و قاضی منصوب شده برای پرونده، در زندان رایس استریت حاضر شوند.

براساس این گزارش، این متهمان تحت فرآیند رسمی دستگیری قرار می گیرند: آنها ابتدا بازرسی بدنی شده سپس از آنها انگشت نگاری می شود و در نهایت عکسی از آنها به هنگام ورود به زندان گرفته می شود.

در همین حال وکلای دونالد ترامپ در دادخواستی به دادگاه فدرال واشنگتن، آوریل 2026 را برای برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات وی درباره تلاش برای لغو نتایج انتخابات 2020 پیشنهاد دادند.

در دادخواست وکلای ترامپ آمده است در حال حاضر منافع ملی در برقراری عدالت و برگزاری دادگاهی منصفانه است و نباید قضاوت درباره این پرونده با این عجله انجام شود.

این در حالی است که جک اسمیت بازرس ویژه پرونده ترامپ، پنج شنبه گذشته از قاضی تانیا چاتکان خواست تا تاریخ 2 ژانویه 2024 را برای برگزاری دادگاه و رسیدگی به اتهامات ترامپ اعلام کند. این تاریخ دو هفته پیش از رای گیری اولیه انتخابات ریاست جمهوری 2024 است.

ترامپ به‌عنوان یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 با اتهاماتی مانند توطئه برای فریب ملت، تلاش برای ممانعت از اقدام کنگره در تأیید پیروزی جو بایدن و سلب حقوق رأی‌‌دهندگان روبه‌رو است.

او مقابل قاضی فدرال ادعای بی‌گناهی کرد. تیم حقوقی وی، این پرونده را حمله به حق آزادی بیان او توصیف کرده‌اند.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.