فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۶۷۹۰۰

بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل چه گفت؟

بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل چه گفت؟

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد و در بخشی از این سخنرانی با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای ایران ادعا کرد ایران نباید هرگز به سلاح هسته‌ای دست یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، جو بایدن، امروز سه‌شنبه طی سخنرانی در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت که امروز هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی با چالش‌های جهانی روبرو شود.

بایدن بخشی از سخنرانی خود را به موضوع ایران اختصاص داد و گفت: ایران نباید هرگز به سلاح هسته‌ای دست یابد.

جو بایدن در این سخنرانی اعلام کرد «با شرکای خود برای مقابله با فعالیت‌های ایران که برهم زننده ثبات و تهدیدکننده امنیت منطقه‌ای و جهانی است، تلاش می کنیم. ما برای جهان امن‌تر و شکوفاتر برای همه ملت‌ها تلاش می‌کنیم. این ادعا در حالی است که آمریکا همچنان در مسیر جنگ‌افروزی و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورهای مستقل حرکت می‌کند.»

وی افزود: می‌دانیم که آینده ما با آینده جهان مرتبط است، هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی با چالش‌های امروز مقابله کند.

بایدن همچنین ادعا کرد از گسترش شورای امنیت و افزایش اعضای آن حمایت می‌کنیم.

واکنش بایدن به جنگ اوکراین

بایدن در مورد نگرانی‌ها نسبت به سلطه هوش مصنوعی در جهان گفت: آمریکا در حال همکاری با سایر کشورها برای تقویت قوانین درباره هوش مصنوعی است.
رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که این کشور از ارزش‌هایی که آنها را قوی می‌کند، عقب نخواهد نشست.

بایدن در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادعا کرد که شراکت‌های آمریکا با سایر دولت‌ها به منظور مقابله با هیچ کشوری نیست و واشنگتن به طور مسئولانه به دنبال مدیریت رقابت خود با پکن است.

وی در حالیکه گزارش‌هایی در مورد توقف مذاکرات عادی سازی روابط بین عربستان و اسرائیل منتشر شده، گفت که آمریکا در حال کار بر روی عادی سازی روابط بین اسرائیل و جهان عرب است و همزمان بر روی رسیدن به صلح بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر مبنای دو دولت برای دو ملت، کار می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این سخنرانی اظهار داشت: روسیه بر این باور است که جهان خسته خواهد شد و به این کشور اجازه خواهد داد که اوکراین را بدون هیچ پیامدی مورد خشونت قرار دهد.

وی با طرح این سوال افزود: اگر ما از اصول منشور سازمان ملل برای خشنودی یک متجاوز صرف نظر کنیم، آیا هر کشور عضوی می‌تواند احساس اطمینان کند که از آن محافظت می‌شود؟ اگر اجازه بدهیم اوکراین تجزیه شود، آیا استقلال هر کشوری تضمین می‌شود؟

بایدن در پاسخ به سوال مطرح شده، گفت: پاسخ منفی است. ما باید امروز در برابر این تجاوز بایستیم تا فردا دیگر متجاوزان احتمالی را متوقف کنیم.

وی افزود: به همین دلیل است که آمریکا همراه با شرکا و متحدانش در سراسر جهان به پشتیبانی از مردم شجاع اوکراین ادامه می‌دهد درحالیکه آنها از حاکمیت، تمامیت ارضی و آزادی خود دفاع می‌کنند.

درحالیکه یک روز از اجرای توافق تبادل زندانیان با ایران می‌گذرد، بایدن در این سخنرانی عنوان کرد که واشنگتن در حال همکاری با شرکایش به منظور مقابله با آنچه وی "فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران" خواند که امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند، است.

بااینکه نقض حقوق انسانی در آمریکا اخیرا سر و صدای زیادی به پا کرده، بایدن ادعا کرد: واشنگتن نمی‌تواند نسبت به نقض حقوق بشر در ایران یا هر جای دیگر دنیا بی تفاوت باشد.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.