کد مطلب: ۸۷۵۳۸۲

حمله پهپادی روسیه به انبار غلات اوکراین

حمله پهپادی روسیه به انبار غلات اوکراین

نیروی دفاعی جنوب اوکراین امروز (جمعه) اعلام کرد که روسیه شب گذشته حمله پهپادی گسترده‌ای به زیرساخت‌های بندری و تاسیسات غلات اوکراین در حاشیه رود دانوب در منطقه اودسا انجام داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، کانال تلگرامی نیروهای دفاعی جنوب اوکراین اعلام کرد که روسیه شبانه یک حمله پهپادی عظیم به تاسیسات غلات اوکراین در امتداد رود دانوب انجام داده است.

در این بیانیه آمده است: زیرساخت‌های بندری و مرزی منطقه دانوب هدف حمله قرار گرفت. یک انبار غلات آسیب دید و چندین کامیون آتش گرفتند.

به گفته مقام نظامی اوکراین در اودسا، در پی حمله به منطقه ایزمائیل در نزدیکی رومانی، رفت‌وآمد قایق‌ها و کشتی‌ها در امتداد این رود متوقف شده است.

همچنین در بیانیه نیروهای اوکراین آمده است که پدافند هوایی این کشور ۱۱ پهپاد روسیه را در حمله شبانه سرنگون کرده است؛ از جمله سه پهپاد بر فراز اودسا و هشت پهپاد بر فراز میکولائیف.

روسیه که در ۱۷ ژوئیه از توافق غلات دریای سیاه با اوکراین خارج شد، فوراً شروع به هدف‌گیری بنادر و انبارهای اوکراین در امتداد رود دانوب کرد تا راه ارتباطی جایگزین کی‌یف برای صادرات محصولات کشاورزی‌اش را مسدود کند.

بنادر «ایزمائیل» و «رنی» اوکراین هم در میان این اهداف هستند که درست در آن سوی رود دانوب، مقابل خاک رومانی واقع شده‌اند.

رومانی پیش‌تر اعلام کرد که با تشدید حملات روسیه به نزدیکی مرزهای خود، قوای نظامی این مناطق را تقویت خواهد کرد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر