کد مطلب: ۸۸۴۹۶۲

قطعنامه آتش بس در سازمان ملل تصویب شد

قطعنامه آتش بس در سازمان ملل تصویب شد

قطعنامه «آتش‌بس انساندوستانه» در غزه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رأی قاطع هیأت‌های نمایندگی کشورهای عضو به تصویب رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قطعنامه آتش بس در سازمان ملل با پیشنهاد اردن و در جهت حمایت از غزه تصویب شد.

جزئیات تصویب قطعنامه آتش بس در سازمان ملل

قطعنامه پیشنهادی اردن درباره آتش‌بس انسان‌دوستانه با ۱۲۰ رای موافق در مقابل ۱۴ رای مخالف و ۴۵ رای ممتنع، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید. این قطعنامه خواستار «آتش‌بس فوری و پایدار جهت توقف درگیری‌ها» شده است.

این قطعنامه غیرالزام‌آور در حالی شامگاه جمعه در مجمع عمومی سازمان ملل رای آورده که ۱۵ کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل، چهار مرتبه در تصویب قطعنامه در رابطه با درگیری‌های حماس و رژیم صهیونیستی ناکام بودند.

«اسامه عبدالخالق» نماینده دائم مصر در سازمان ملل در ابتدای جلسه امشب گفت: تلاش سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس به هیچ وجه جانبداری از طرفی نیست. این وظیفه اعضای سازمان ملل در قبال بی گناهان است. سیاست‌های محاصره و محرومیت از نیازهای اولیه، به‌ویژه آب، جایی در قرن بیست و یکم ندارد، زیرا قرون وسطی را تداعی می کند.

در همین راستا، «لیندا توماس گرینفیلد» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل با حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی، مدعی شد تل‌آویو مطابق با قواعد جنگ باید از مردم خود محافظت کند.

گرینفیلد با این حال گفت: قوانین بین­­ المللی انسانی باید در نوار غزه و در سراسر منطقه توسط همه طرف‌ها رعایت شود.

69

این در حالی است که از ساعاتی پیش جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حمله بی‌وقفه به مناطق مختلف نوار غزه را شروع کرده‌اند و صدای آمبولانس‌ها در مناطق مورد حمله شنیده می‌شود.

مقام‌های رژیم صهیونیستی از گسترش عملیات زمینی در غزه و رسانه‌های فلسطینی نیز از مقابله رزمندگان مقاومت با حملات صهیونیست‌ها خبر داده‌اند.

تحلیلگران می‌گویند که ارتش اشغالگر به منظور آمادگی برای کشتارهای بی‌سابقه در ساعات آینده، خطوط ارتباطی در غزه را به طور کامل قطع کرده است.

در پی این حمله گسترده، برای تظاهرات در شهرهای کرانه باختری و قدس اشغالی جهت محکومیت این حمله فراخوان داده شد.

آژیرهای هشدار در شهرهای تل‌آویو، اسدود، الرمله، فرودگاه اللد و شهرک «مودیعین» در شمال غربی قدس به صدا درآمدند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    معلوم نیست چرا رأی عراق ممتنع بوده ؟؟؟؟

پیشنهاد سردبیر