کد مطلب: ۱۹۱۹۴۵

مدیر فاز ۱۹ پارس‌جنوبی:

ارزش تولیدات فاز ۱۹ به‌زودی با هزینه ساخت پالایشگاه برابری می‌کند

ارزش تولیدات فاز 19 به‌زودی با هزینه ساخت پالایشگاه برابری می‌کند

مدیر فاز 19 پارس‌جنوبی گفت: پالایشگاه دهم که معادل دو فاز تولیدات خود را عرضه خواهد کرد، اولین تولید خود را از ابتدای سال 95 آغاز و تا نیمه دی‌ماه سال‌جاری موفق به برداشت حدود 17 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز شده است.

سهیل رفیعی اظهار داشت: فاز ۱۹ پارس‌جنوبی مطابق طراحی پس از بهره‌برداری تمام واحد‌ها، توانایی تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی، ۲ هزار و ۵۰۰ تن اتان، یک‌هزار و ۸۰۰ تن پروپان، ۸۰ هزار بشکه کاندنسیت، ۴۰۰ تن گوگرد را داراست که برای رسیدن به این میزان تولید پس از راه‌اندازی کامل پالایشگاه نیازمند برنامه‌ریزی مناسبی هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیر فاز ۱۹ پارس‌جنوبی افزود: درحال حاضر تمام بخش‌های وزارت نفت با توجه به تجربیات سالیان اخیر و بهره‌برداری از فازهای مختلف دانش لازم برای این کار را کسب کرده‌اند و بدون شک امروز ایران در این بخش بهترین متخصصان را داراست.

رفیعی گفت: از ابتدای مهر فاز ۱۹ شرایط متفاوتی را تجربه کرد و برخی از واحدهایی که کامل شدند به مجتمع گاز پارس‌جنوبی تحویل شد.

وی افزود: پالایشگاه دهم که معادل دو فاز تولیدات خود را عرضه خواهد کرد، اولین تولید خود را از ابتدای سال ۹۵ آغاز و تا نیمه دی‌ماه سال‌جاری موفق به برداشت حدود ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز شده است.

رفیعی گفت: این پالایشگاه همچنین در این مدت بیش از ۲۰ میلیون بشکه میعانات گازی و ۱۶ هزار و ۶۸۴ تن گوگرد مایع تولید کرده است.

مدیر فاز ۱۹ پارس‌جنوبی تصریح کرد: رسیدن به تولید مناسب در پالایشگاه نیازمند انجام فرآیندهایی است که در فاز ۱۹ با توجه به حضور نیروهای متخصص مجتمع گاز پارس‌جنوبی این فرآیند‌ها از ابتدا و به‌ درستی انجام شده است و هم‌اکنون نیز این برنامه منظم ادامه دارد.

وی ادامه داد: در واقع از ابتدای راه‌اندازی در سال ۹۴ نیروهای SPGC در فاز ۱۹ حاضر شدند و با همکاری با سایر بخش‌های فعال، بهره‌برداری و راه‌اندازی پالایشگاه را مدیریت کردند.

رفیعی خاطرنشان کرد: حضور جدی‌تر نیروهای مجتمع از سال ۹۵ اتفاق افتاد که از اواخر خرداد این سال حدود ۳۵ نفر از نیروهای متخصص مجتمع گاز پارس‌جنوبی در پالایشگاه دهم حاضر شدند و اولین تولید با حضور آن‌ها صورت گرفت.

وی افزود: آنطور که کار‌شناسان اشاره کرده‌اند، ارزش تولیدات فاز ۱۹ به‌زودی با هزینه ساخت پالایشگاه برابری می‌کند و این موضوع نشان‌دهنده شایستگی جوانانی است که روزهای بسیاری در سخت‌ترین شرایط برای بهره‌برداری این پالایشگاه تلاش کرده‌اند.

رفیعی یادآور شد: فاز ۱۹ هم‌اکنون در ابتدای راه است و از این پس به‌سوی تکامل پیش می‌رود و قطعا در روزهای آتی اخبار بسیار خوشحال‌کننده از این پالایشگاه خواهیم شنید.

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس‌جنوبی بیان کرد: این پالایشگاه از ابتدای راه‌اندازی باعث اشتغال هزاران نفر شده است و این روند تا سال‌ها ادامه خواهد داشت.

رفیعی گفت: توسعه با گاز و به پشتوانه پارس‌جنوبی مسیری است که امروز در کشور به خوبی در حال انجام است و یقینا فاز ۱۹ نیز به عنوان یکی از بخش‌های حمایتی از این توسعه پایدار تمام تلاش خود را در این راستا انجام و به پشتوانه تجربه و تخصص نیروهای داخلی و مجتمع گاز پارس‌جنوبی به زودی با ظرفیت کامل محصولات خود را به ذی‌نفعان تحویل خواهد داد.

منبع: ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.