کد مطلب: ۸۸۴۶۵۰

رونمایی از اولین مشتریان نفتی ونزوئلا

رونمایی از اولین مشتریان نفتی ونزوئلا

مشتریان نفتی ونزوئلا و بازرگانان انرژی جهانی پس از اقدام هفته گذشته آمریکا در لغو شش ماهه تحریم‌ها علیه صنعت نفت ونزوئلا، به عنوان خریدار ذخایر نفت خام و نفت کوره این کشور آمریکای جنوبی ظاهر شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تحریم‌های آمریکا که از سال ۲۰۱۹ اعمال شدند، مانع صادرات نفت از سوی شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا به بازارهای اصلی این شرکت شده بودند. اما این وضعیت هفته گذشته تغییر کرد و تحریم‌های آمریکا به مدت شش ماه برداشته شدند. به گفته منابع آگاه، این یک گشایش برای فروش نقدی از سوی شرکت PDVSA و فعال شدن مجدد بعضی از قراردادهای فروش است که می تواند درآمد این شرکت را تقویت کند.

به گفته دو منبع آگاه، شرکت بازرگانی ترافیگورا هفته گذشته به دنبال کرایه نفتکش برای حمل یک میلیون بشکه نفت کوره ونزوئلا در نوامبر بود.

شرکت PDVSA همچنین سرگرم مذاکره با شرکت «مرکوریا انرژی» و «ساهارا انرژی» برای فروش نقدی است.

شرکت های پالایش اروپایی، آمریکایی و آسیایی از جمله ریلاینس اینداستریز، تیپکو آسفالت، والرو انرژی، پی بی اف انرژی و اِنی هم سرگرم مذاکره با شرکت PDVSA برای گسترش واردات نفت از ونزوئلا هستند.

مشتریان نفتی ونزوئلا، شرکت ایتالیایی اِنی و رپسول اسپانیا ماههاست با شرکت PDVSA برای گسترش تولید گاز در ونزوئلا، سرگرم مذاکره هستند. اِنی همچنین امیدوار است تولید نفت را افزایش داده و فروش گرید نفتی محبوب کوروکورو که سابق بر این به آمریکا صادر می‌شد را ازسربگیرد.

شرکت فرانسوی «مورل اند پرام» که دارایی‌های شرکت شل را در ونزوئلا خریداری کرده است، ماه جاری و پیش از رفع موقتی تحریم‌های آمریکا، اعلام کرده بود از واشنگتن برای موافقت با دریافت نفت ونزوئلا در قبال بدهی این کشور، درخواست کرده است.

شرکت PDVSA در حال حاضر ۳۰ میلیون بشکه نفت و سوخت در ذخایر خود در خشکی و مخازن شناور دارد که در مقایسه با بیش از ۴۰ میلیون بشکه در سال ۲۰۱۹، کمتر است، اما همچنان حجم قابل توجهی محسوب می‌شود.

به گفته منابع آگاه، از بسیاری از مشتریان احتمالی در بازار نقدی درخواست شده است برای دریافت محموله‌ها، پولشان را از قبل پرداخت کنند.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، مشکل کیفیت نفت ونزوئلا که ناشی از زیرساخت فرسوده است، به این راحتی، حل شدنی نیست و این کشور را مجبور می‌کنند، همچنان با تخفیف در قیمت فروش عرضه کند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.