کد مطلب: ۸۶۶۰۶۸

امکان اداره کشور بدون برنامه وجود نداشت؛ برنامه ششم توسعه را تمدید کردیم

امکان اداره کشور بدون برنامه وجود نداشت؛ برنامه ششم توسعه را تمدید کردیم

نماینده شاهین شهر با اشاره به تمدید قانون برنامه ششم توسعه تا پایان سال، گفت: دولت لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را باید بر اساس قانون برنامه ششم توسعه تدوین کند، چرا که هنوز بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در صحن مجلس آغاز نشده و دولت نمی‌تواند به مفاد این لایحه تا زمانی که نهایی و تبدیل به قانون نشده است، استناد کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: مجلس شورای اسلامی از روز دوشنبه (۲۷ شهریور ماه) طی دو شیفت صبح و عصر گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه هفتم توسعه را بررسی خواهد کرد. تا این گزارش بررسی و تصویب نهایی شود، زمان زیادی طول می‌کشد. ما نمی‌توانستیم تا آن زمان کشور را بدون برنامه اداره کنیم و به همین دلیل قانون برنامه ششم توسعه تا پایان سال تمدید شد.

نماینده شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت قبل به موقع لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس ارائه نکرد. فرایند تدوین و ارسال لایحه برنامه هفتم توسعه از سوی دولت سیزدهم نیز طولانی شد و به همین دلیل الان چاره‌ای جز تمدید مجدد برنامه ششم توسعه نداشتیم.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از بررسی و تصویب لایحه برنامه هفتم توسعه، مصوبات مجلس به شورای نگهبان ارجاع می‌شود و مجلس باید ایرادات احتمالی شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبات را هم بررسی و اصلاح کند، بر این اساس نهایی شدن لایحه برنامه هفتم توسعه چندین ماه زمان می‌برد.

منبع: اعتماد

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    وقتی برنامه بدین ک دیگه باید اشهدمونو بخونیم برنامه ها و تدابیرتون تا حالا خیلی مردمو غرق خوشی و خوشبختی کرده

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز