خبر مهم:

کد مطلب: ۱۴۹۶۸۱

آهن طی ۲ ماه اخیر ۴۰ درصد گران شد

آهن طی ۲ ماه اخیر ۴۰ درصد گران شد

رئیس اتحادیه آهن و فولاد با بیان اینکه گرانی مواد اولیه و نوسانات قیمت جهانی باعث شده تا قیمت آهن در سطح بازار از ابتدای تیر ماه تاکنون ۴۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: سود افزایش آهن قیمت فقط به جیب تولیدکنندگان مواد اولیه می‌رسد.

محمد آزاد با اشاره به اینکه در توافق جدید آهن‌فروشان و سازمان امور مالیاتی تخفیف 94 درصدی لحاظ کرده است، اظهار داشت: بر اساس این توافق آهن‌فروشان فقط نیم‌درصد از درآمد خود را صرف پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه امیدواریم با این توافق بخشی از آهن‌فروشان که مغازه‌های خود را تعطیل کرده بودند به بازار کار برگردند، افزود: البته بازار آهن همچنان درگیر رکود است، با این وجود گرانی مواد اولیه و نوسانات قیمت جهانی باعث شده تا قیمت آهن در سطح بازار از ابتدای تیر ماه تاکنون 40 درصد افزایش پیدا کند.

رئیس اتحادیه آهن و فولاد تصریح کرد: در حال حاضر هر کیلو تیرآهن از 1600 تومان به 2 هزار و 10 تومان و هر کیلو میلگرد از 1800 تومان به 2500 تومان رسیده است. همچنین قیمت ورق‌های فولادی هم از 2300 تومان به 2900 تومان رسیده است.

وی با اعلام اینکه سود این افزایش قیمت فقط به جیب تولیدکنندگان مواد اولیه می‌رسد، گفت: در حال حاضر قیمت شمش آهن از 1350 تومان به 2 هزار تومان رسیده است.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.