کد مطلب: ۸۰۱۸۱۸

افزایش قیمت بلیت مترو تهران از فردا

افزایش قیمت بلیت مترو تهران از فردا

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه اعلام کرده است که از فردا 5 اردیبهشت 1402 قیمت بلیت مترو افزایش خواهد یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از افزایش 23 درصدی نرخ بلیت مترو از فردا خبر داد.

مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه افزود: افزایش نرخ‌ها مانند سنوات قبل است و قرار بود از یکم اردیبهشت این افزایش نرخ ها اعمال شود اما به دلیل عید فطر چند روزی عقب انداختیم و از فردا 5 اردیبهشت این افزایش نرخ اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان فاوا شهرداری تهران قول داده است از امروز زیرساخت‌های این کار را فراهم کند، گفت: این افزایش نرخ توسط شورای شهر تهران تصویب شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه افزایش نرخ‌ها به تصویب فرمانداری تهران رسیده است، گفت: ما قانونا این افزایش نرخ را اعمال می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، هزینه پایه سفر با مترو برای مسافرت‌های ۲ کیلومتری ۲هزار و ۸۵۰ تومان محاسبه خواهد شد و به‌ازای هر کیلومتر افزایش طول سفر، مبلغ ۱۴۷ ریال به مبلغ پایه اضافه می‌شود.بهای کسر شده بابت هر سفر از کارت مبلغ‌دار برای مسافران حومه ۳هزار و ۷۷۳ تومان، هشتگرد ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و فرودگاه امام خمینی (ره) ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان خواهد بود. قیمت انواع بلیت تک‌سفره ۱۰ درصد بیشتر از نرخ کارت بلیت مبلغ‌دار خواهد بود.

طبق مصوبه قیمت بلیت مترو در سال ۱۴۰۲، تخفیفات متنوعی برای شهروندان در نظر گرفته شده است. امسال هم مانند سنوات گذشته کارت بلیت اقشار خاص با تخفیف‌های مصوب ارائه می‌شود.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.