کد مطلب: ۸۶۹۱۴۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شرایط فروش و مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک اعلام شد + جدول

شرایط فروش و مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک اعلام شد + جدول

درحال‌حاضر متقاضیان خرید شاهین اتوماتیک در قالب سامانه یکپارچه با موعد تحویل پاییز 1403، قادر به پیش‌خرید این خودرو هستند. مبلغ مورد‌نیاز برای شرکت در این پیش ثبت‌نام نیز 290 میلیون تومان است. اما مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرایط فروش شاهین اتوماتیک در شهریور 1402 از سوی سایپا اعلام شد. این خودرو با موعد تحویل آذر 1403 عرضه شده است. مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک 290 میلیون تومان اعلام شد.

مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک

از آنجایی که حداکثر 50 درصد قیمت خودرو در زمان پیش‌خرید از مشتریان دریافت می‌شود، قیمت شاهین اتوماتیک برای مشتریان بیش از 580 میلیون تومان خواهد بود. این خودرو هنوز به بازار آزاد نرسیده است، بر این اساس طبیعتاً قیمتی هم در بازار ندارد.

مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک مهر 1402

شاهین اتوماتیک یکی از خودروهای جدید سایپاست که در مرحله دوم سامانه یکپارچه به متقاضیان ارائه شد. سه ماه پس از برگزاری مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک، اطلس و دیگر خودروهای جدید سایپا توسط شورای رقابت اعلام شد. اکنون نیز شرایط فروش شاهین اتوماتیک با موعد تحویل پاییز سال آینده از سوی این شرکت اعلام شده است.

رقم نهایی قیمت خودرو در شرایط پیش‌فروش هنگام تسویه مشخص می‌شود. قیمت خودرو نیز هر چند ماه یک بار توسط شورای رقابت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین در زمان حال که 15 ماه با تحویل شاهین اتوماتیک به مشتریان فاصله وجود دارد، باید انتظار رقم بالاتری را به‌عنوان بهای این خودرو داشت.

برای مثال، ممکن است در زمان تحویل خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک به بیش از 800 میلیون تومان رسیده باشد. بدیهی است که در این بازه قیمتی، تقاضای چندانی برای خرید شاهین اتوماتیک وجود نخواهد داشت.

بنابر اظهار‌نظر مدیر سامانه یکپارچه، حدود 50 درصد از متقاضیان خرید خودروهای سایپا در قالب این سامانه انصراف داده‌اند. اکنون نیز این احتمال وجود دارد که پس از اعلام قیمت خودروهای جدید سایپا و شرایط پیش‌فروش با موعد تحویل دیرهنگام، سیل انصراف‌ها افزایش یابد.

بنابراین شاهین اتوماتیک شروع نامناسبی را برای ورود به بازار ایران تجربه خواهد کرد. این شرایط در مورد دیگر خودروهای جدید سایپا نیز تا حدی صادق خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر صفحه طرح‌های فروش خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • محمد مهدی

  یک خوبی داره اونم مشتری پرونیه

 • ناشناس

  واقعا متاسفم فقط همینو می تونم بگم

 • ناشناس

  اصلا با این قیمت کسی هم خرید میکنه؟مگه اینکه سرش به جایی خورده باشه.این قیمت برای این ماشین با موعد تحویل یک سال و نیم بعد با پیش پرداخت ۳۰۰ تومنی واقعا خنده داره

 • حجت

  سلام واقعا سایپا گند زده به همه چی. 290 تومن بدی آخر سرم معلوم نیست ممکنه از با آرم گرونتر بهت بدن

 • ناشناس

  از مدیریت سایت تقاضا می شود روش های منطقی شکایت از این طرح مسخره را به مردم اطلاع رسانی کنند.کجا باید بریم شکایت کنیم؟؟؟؟؟؟؟

 • آرمان

  از ارلان ۲۹۰ پرداخت کنم برای زمستان ۱۴۰۳
  این چه مسخره بازی مسئولان سایپا از خودشون درآوردن.
  اصلا مهلت پرداخت این مبلغ تا چه زمانی هست؟
  یکی از دوستان میگفت گویا تا فردا شب (سه شنبه) هست

 • حمید

  ازین مزخرف تر داریم
  این جا خیلی خوشگل داره معلوم میشه که هر بلایی سرمون میاد کار خودمون هستش تمامممم

 • ناشناس

  هنوزم وقت برای واریز هست یا نه

 • جوون خسته

  الهی خیر نبینین خودروسازان ایران گرانفروش.لهنت بهتون

 • ناشناس

  واقعا مسخرس

پیشنهاد سردبیر