کد مطلب: ۶۰۲۶۹۵

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه

طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه

در سومین روز از مذاکرات دور هفتم برجام بازار طلا در ثبات نسبی به سر می‌برد و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نکرد. نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران: بازار فعلا منتظر درز اخبار از مذاکرات وین است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار طلا که طی سه روز ابتدایی هفته و پیش از آغاز مذاکرات برجام، تحت تاثیر افزایش قیمت دلار روند صعودی داشت و دیروز با عقب‌نشینی دلار تغییر مسیر داد و بهای طلا و سکه اندکی کاهش یافت؛ اما امروز با این که ارزش اونس جهانی نوسان نزولی داشته، قیمت‌ها در بازار طلا متاثر از رشد اندک نرخ ارز با افزایش جزیی رو‌به‌رو شده است.

محمد کشتی‌آرای، نایب رییس دوم اتحادیه طلا تهران در رابطه با وضعیت بازار طلای تهران در سومین روز مذاکرات وین گفت: امروز اونس جهانی طلا مسیر نزولی پیش گرفته و در معاملات صبح ۱۳دلار و تا ساعت انتشار خبر در مجموع شش دلار افت کرده است.

محمدکشتی‌آرای ادامه داد: قیمت دلار برخلاف انتظار با از‌سرگیری مذاکرات کاهش نیافت و البته چندان هم بالا نرفته، به همین دلیل قیمت طلا و سکه در بازار امروز با اندکی نوسان افزایشی همراه شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا از عادی شدن معاملات خبر داد و اظهار کرد: ابتدای هفته جو بازار احتیاطی بود اما طی امروز و دیروز روند معاملات عادی شده است و عرضه و تقاضا با هم تناسب دارد.

او در ادامه گفت: ضمن اینکه خرید‌های هیجانی سکه هم متوقف شده و تحت تاثیر همین موضوع، حباب سکه امروز با ۵۰هزار تومان کاهش به ۲۸۰هزار تومان رسیده است.

او در پایان درباره آینده بازار طلا توضیح داد: در شرایط فعلی دلار تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و قیمت آن قابل پیش‌بینی نیست. همچنین از طرفی اخباری از مذاکرات وین درز نکرده و بازار‌ها همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند؛ لذا تا زمانی که وضعیت برجام مشخص نشده نمی‌توان به این پرسش، پاسخ درستی داد.(منیع: اقتصاد آنلاین)

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    نه برجام امضا میشه نه طلا ودلآر میاد پایین