فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۹۰۸۲۹

نحوه خرید ارز سهمیه‌ای / متقاضیان خرید ارز بخوانند

نحوه خرید ارز سهمیه‌ای / متقاضیان خرید ارز بخوانند

فروش ارز سهمیه‌ای ادامه دارد. در این طرح ارز مسافرتی و با کارت ملی، با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسد. شروط خرید ارز سهمیه‌ای چیست؟

به گزارش تجارت نیوز ، فروش دلار سهمیه‌ای آغاز شده است. در این طرح دلار مسافرتی و دلار با کارت ملی، با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسد.

به نقل از خبرآنلاین، در این طرح فروش دلار توافقی، قیمت دلار ثابت نیست. اما همچنان از قیمت دلار در بازار آزاد کمتر است. نرخ دلار توافقی ممکن است در هر صرافی متفاوت باشد. هر صرافی طی مذاکره با صادرکنندگان ارز را به نرخ توافقی از آن‌ها می‌خرد و به همین دلیل قیمت فروش دلار با کارت ملی در صرافی‌های مختلف کمی متفاوت است.

بر اساس اعلام کانون صرافان، قیمت فروش دلار با کارت ملی امروز ۳۰۱۸۰ تومان بود که هزار تومان کمتر از نرخ بازار آزاد است و سود ۲ میلیون تومانی برای خریداران به همراه دارد.

اما از چه روش‌هایی دلار توافقی می‌توان خرید؟

خرید دلار با کارت ملی
در این روش، هر فرد با سهمیه دو هزار دلاری می‌تواند از صرافی‌ها ارزخریداری کند. نرخ خرید این ارز با استفاده از کارت ملی، ۳۰ هزار و ۱۸۰ است که در کل دو میلیون تومان سود عاید افراد می‌شود.

اما برای خرید دلار با کارت ملی شروطی اعلام شده است:

۱- الزامی بودن حضور شخص

۲- ارائه کارت ملی هوشمند( اگر کارت ملی هوشمند صادر نشده است، می‌توان شناسنامه و برگه تعویض کارت ملی را ارائه کرد.)

۳- پرداخت با کارت بانکی به نام شخص(با توجه به محدودیت سقف تراکنش ۵۰ میلیون تومان، باید برای پرداخت مبلغ بیشتر باید از دو کارت، یا تراکنش اینترنتی استفاده کرد.)۴- سیم‌کارت به نام شخص

خرید ارز مسافرتی
نرخ خرید یورو مسافرتی ۲۸ هزار تومان است و حدودا سه هزار و ۱۸۰ با بازار آزاد تفاوت دارد. البته سهمیه خرید هر فرد متغیر است. اشخاصی که دارای ویزا یا سفر هوایی هستند، سهمیه دو هزار یورو دارند. اما اشخاصی که بدون ویزا یا سفر هوایی هستند و افرادی که قصد سفر ریلی و دریایی دارند، ۳۰۰ یورو سهمیه دارند.

شروط خرید ارز مسافرتی نیز به شرح زیر است:

۱- پاسپورت

۲- ویزا

۳- رسید پرداخت عوارض خروج از کشور

۴- اصل بلیط مهر شده توسط آژانس هواپیمایی

۵- کارت ملی جدید هوشمند

۶- خط موبایل به نام فرد متقاضی

۷- کارت بانکی به نام شخص خریدار

۸- نشانی کامل کد پستی

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.