فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۲۶۶۰۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سیگنال جدید قیمت طلا و سکه برای بازار/ چه کسی پشت پرده تعیین قیمت‌هاست؟

سیگنال جدید قیمت طلا و سکه برای بازار/ چه کسی پشت پرده تعیین قیمت‌هاست؟

با ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم تغییر چندانی نداشت و قیمت‌ها در محدوده دیروز نوسان اندکی را ثبت کرد. این در حالی است که بسیاری امیدوار بودند پول‌های متقاضیان خرید خودرو احتمالا وارد بازار می‌شود و قیمت‌ها را افزایشی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تغییر قیمت‌ها در بازار امروز بسیار محدود در در حد 100 تا 200 هزار تومان برای هر سکه بود. قیمت طلا به دو میلیون و 300 هزار تومان رسید و قیمت سکه امامی هم 28 میلیون و 300 هزار تومان شد.

قیمت طلا و سکه امروز 31 خرداد 1402

قیمت سکه بهار آزادی با 200 هزار تومان کاهش قیمت به 25 میلیون و 100 هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه با افت 100 هزار تومانی به 15 میلیون و 570 هزار تومان رسید. ربع سکه هم 10 میلیون و 500 هزار تومان قیمت خورد که 100 هزار تومان نسبت به روز گذشته کاهش قیمت داشت. قیمت سکه گرمی هم بدون هیچ تغییری 6 میلیون و 240 هزار تومان شد.

بازار ارز از ابتدای هفته جاری تاکنون روند باثباتی را ثبت کرده است که علت آن به قیمت دلار بر می‌گردد. قیمت دلار در این روزها نوسان بسیار محدودی دارد و نهایتا 200 تا 300 تومان افزایش و یا کاهش دارد و در کانال 48 هزار تومان حبس شده است. اگرچه این قیمت چند باری برای ورود به کانال 49 و 50 هزار تومان خیز برداشته اما از فتح این دو کانال ناکام مانده و به کانال 48 هزار تومانی برگشته است.

پیش بینی افزایش قیمت محقق نشد

این ثبات و نوسان محدود بازار ارز، به بازار طلا و سکه هم رسیده است. از ابتدای هفته جاری قیمت طلا در هر گرم در محدوده دو میلیون و 300 هزار تومان است. البته قیمت سکه امامی و گرمی در روز اول کاهش قابل توجهی داشت اما تحرکات قیمتی سکه هم محدود شد و فعلا این بازار هم آرام گرفته است.

برخی از پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که این هفته بازار با تقاضای جدید خرید ارز و طلا مواجه می‌شود و این افزایش تقاضا قیمت را تغییر می‌دهد و بالا می‌برد اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداد و به نظر می‌رسد که تقاضای جدیدی هم وارد بازار نشده است.

چون هفته گذشته 100 میلیون تومان پول‌های مسدودشده حساب وکالتی در بانک‌ها آزاد شد و با توجه به مبلغ آن، انتظار می‌رفت که این منابع آزاد شده وارد بازار ارز و طلا نشده است و یا اگر شده، نتوانسته بازار را دچار نوسان قیمت قابل توجهی کند. البته این مساله می‌تواند نکته دیگری را هم نشان دهد و آن اینکه تقاضای خرد نمی‌تواند بازار ارز و طلا را دچار التهاب قیمتی کند. به عبارتی می‌توان گفت علت افزایش و قیمت کاهش قیمت دلار ، تقاضاهای خرد مردم نیست و آنچه بازار ارز را دچار نوسان قیمتی می‌کند، خود بازارساز است که مهم‌ترین خریدار و فروشنده ارز در بازار است و با تغییر این بازار می‌تواند بازارهای موازی را ملتهب کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.