کد مطلب: ۸۷۰۵۳۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز ۴ مهر ۱۴۰۲ / تداوم کاهش قیمت‌ها

قیمت طلا و سکه امروز 4 مهر 1402 / تداوم کاهش قیمت‌ها

قیمت طلا و سکه امامی، امروز روند کاهشی دارد و سکه بهار آزادی اندکی افزایشی است. امروز قیمت دلار تغییر چندانی نداشته و روند انس نزولی است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز، سه‌شنبه 4 مهر تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت طلا و سکه امامی، روند نزولی دارد. به گونه‌ای که قیمت طلا ، همانند روز گذشته در آستانه بازگشت به کانال دو میلیون و 200 هزار تومانی قرار دارد و قیمت سکه بهار آزادی اندکی افزایشی است. همچنین دلار در حدود قیمتی 49 و 350 هزار تومان درجا می‌زند. قیمت انس هم روند کاهشی دارد و بازده یک ماهه آن نیز نزولی شده.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر اندکی کاهشی است و دو میلیون و ۳۰۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله می‌شود که حدود شش هزار تومان کمتر از روز گذشته است.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر نزولی و 27 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است؛ حدود ۱۱۶ هزار تومان کمتر از روز گذشته.

اما نرخ نقدی سکه بهار آزادی حدود 18 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود 24 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت انواع سکه

همچنین در چهارمین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 900 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، 17 هزار تومان از روز گذشته کمتر است.

همچنین امروز ربع سکه، با نرخ 9 میلیون و 950 هزار تومان داد و ستد می‌شود؛ 19 هزار تومان کمتر از دیروز.

سکه گرمی اما با حدود پنج هزار تومان افزایش، با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه و طلا

قیمت طلا و سکه امروز 4 مهر 1402

کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، اندکی کاهشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

روند طلای جهانی که تا روز گذشته در بازه یک ماهه بازدهی مثبت داشت، حالا منفی شده و در 30 روز گذشته حدود ۰.26 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی نزولی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,913.12 دلار رسیده، این به معنای افت حدود 0.17 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

در این میان، در هفته‌ای که بانک‌های مرکزی ثبات را در سیاست‌های پولی خود اتخاذ کردند؛ انس جهانی طلا ابتدا نوسانات مثبتی را تجربه کرد و به بالاترین سطح خود از اوایل ماه سپتامبر نزدیک شد؛ اما در ادامه تحت فشار افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده، طلا مسیر رفته را به صورت کامل بازگشت و در نهایت، نزدیک سطح بازگشایی هفته قبل در قیمت 1925 دلار هفته را به پایان رساند. . تحلیل شرایط و آینده انس را در گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی بخوانید.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

قیمت دلار امروز در حالی روی رقم 49 هزار و 350 تومان باز شد که روز گذشته هم با همین قیمت بازگشایی شده بود. به نظر می‌رسد قیمت دلار در کف کانال 49 هزار تومانی گرفتار شده و نه توان صعود دارد و نه می‌تواند خود را به کانال پایین‌تر برساند. همین شرایط به علاوه روند نزولی نرخ انس در روزهای گذشته، قیمت طلا و سکه را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

در برخی از روزهای هفته گذشته، راه بازار طلا و سکه از یکدیگر یا هر دو از دلار جدا شد اما بازیگران این بازار تخلیه حباب سکه را دلیل عدم توازن در بازار فلز زرد می‌دانند.

در هفته‌های گذشته فعالان این بازار، همواره بر سایه رکود در بازار فلز زرد به واسطه ماه‌های محرم و صفر تاکید داشتند. آنها امیدوار بودند با اتمام ماه صفر، رونق به بازار طلا بازگردد اما به نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت نباید انتظار نوسانات شارپی را در این بازار داشت.

باید توجه داشت که در ماه‌های گذشته از حباب قیمتی سکه به خاطر تقاضا کاسته شده و بازیگران بازار فلز زرد پایین بودن تقاضا را نتیجه عدم توازن در قیمت‌ها می‌دانند. برای اطلاعات بیشتر، گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه 4 مهر 1402 را بخوانید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد آینده قیمت طلا و سکه دو گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه و قیمت طلا و سکه 4 مهر 1402 را مطالعه کنید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر