فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۷۷۵۴۵

تجارت‌نیوز در گفت‌وگو با تحلیلگر بازار طلا و سکه بررسی کرد:

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ / سکه امامی ۳ کانال ریزش کرد!

پیش بینی قیمت طلا و سکه 19 مهر 1402 / سکه امامی 3 کانال ریزش کرد!

قیمت طلا و سکه امروز با افت قیمت دلار و انس جهانی همراه شد و در حال برگشت از مسیر صعودی روزهای گذشته است. امروز قیمت سکه امامی دو میلیون تومان ریخت و طلا نیز افت قابل توجهی داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه پس از پشت سر گذاشتن سه روز افزایشی در حالی امروز روند کاهشی داشت که فاکتورهای تعیین قیمت در بازار طلا نیز نزولی بود. در روز جاری، قیمت دلار کاهش ۷۰۰ تومانی داشت و انس جهانی طلا نیز با افت نزدیک به ۱۰ دلاری در حال کاهش و تاچ کردن منطقه ۱۸۵۰ دلاری است.

جدول حباب و قیمت سکه 18 مهر 1402

کارشناسان اقتصادی دلیل کاهشی‌ شدن بازارهای مالی را عدم رشد قیمت در بازارهای جهانی در پی گسترش تنش‌های موجود در منطقه عنوان می‌کنند. به اعتقاد آنها بازارها نسبت به جنگ تمام عیار اخیر، سرد شدند. گفتنی است قیمت انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸۵۳ دلار در حال معامله است و بازار به صورت لحظه‌ای کاهش قیمت دارد.

در روند صعودی بازار طلا تقاضا رشد نداشت

در همین راستا ابراهیم محمدولی فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به رخدادهای روزهای اخیر و اثر افزایشی آن در بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «هر چند در روز جاری بازار آرام گرفته و روند قیمت‌ها کاهشی است اما قبل از روزهای افزایشی اخیر، طی ۲۰ روز گذشته‌، بازار ارز، سکه و طلا آرامش خوبی داشته است.»

وی با بیان اینکه نوسانات انس جهانی و بازار ارز در روزهای ابتدایی هفته رشد بازار طلا را رقم زده است، خاطرنشان کرد: «با توجه به اینکه بازارهای مالی از اثر اخبار پیروی می‌کنند، در صورتی که تنش‌های موجود در منطقه ادامه داشته باشد روند صعودی قیمت طلا و سکه می‌تواند ادامه‌دار باشد.»

محمدولی در ادامه افزود: «با توجه به اصلاح قیمت‌ها در روز جاری، تجربه نشان داده است که روند قیمت‌ها آرام آرام اصلاح خواهد شد؛ همچنان که روند افزایش قیمت‌ها روز به روز افزایش داشته طبیعتا در روند نزولی هم به مرور کاهشی خواهد شد.»

اما آیا تقاضا در بازار به واسطه رشد قیمت روزهای اخیر تغییری نکرده است؟ وی در پاسخ گفت: «تقاضا تغییر زیادی نداشته است. وقتی نوسانات قیمت افزایشی است تقاضا نیز رشد می‌کند و درصدی بیشتر می‌شود اما در روزهای اخیر تقاضا تغییر زیادی نداشته و شاید در حدود هشت تا ۱۰ درصد تقاضا تغییر کرده و افزایشی شده است.»

سکه امامی پرچمدار بیشترین کاهش قیمت

امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر، قیمت سکه امامی با افت دو میلیون تومانی، پرچمدار بیشترین کاهش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این کاهش، سکه امامی سه کانال عقبگرد داشت و به کانال ۲۸ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۸۹ هزار تومانی معامله شد. در لحظه نگارش این گزارش سکه‌ بهار با کاهش یک میلیون و ۹۰ هزار تومانی به قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان رسید. این قطعه در روز جاری یک کانال عقب نشینی کرد.

امروز نیم‌سکه ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد و در کانال ۱۵ میلیونی معامله شد. در روز جاری نیم‌سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان معامله شد. ربع‌ سکه نیز با کاهش ۹۰۰ هزار تومانی منطقه ۱۱ میلیونی را از دست داد و با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۹۳ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه گرمی با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه امامی میلیونی ریخت

امروز قیمت طلا نیز همانند قیمت سکه کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۳۹ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۱۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۳ هزار تومانی رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۷۱ هزار تومان معامله شد.

در هجدهمین روز مهر حباب سکه در تمام قطعات به تناسب کاهش قیمت‌ها افت داشت. حباب سکه امامی با کاهش یک میلیون و ۸۶۳ هزار تومانی، ۶ میلیونی شد. امروز حباب سکه بهار ۹۶۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۳۴ هزار تومان، ربع سکه ۸۶۵ هزار تومان و سکه گرمی ۳۸۲ هزار تومان کاهش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.