کد مطلب: ۸۹۰۱۵۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت دلار ۲۲ آبان ۱۴۰۲ / نوسانگیری از دلار در وقت مرده بازار

قیمت دلار 22 آبان 1402 / نوسانگیری از دلار در وقت مرده بازار

قیمت دلار روز گذشته نیز از الگوی کاهش پلکانی با نوسان محدود پیروی کرد. معامله‌گران بازار ارز می‌گویند اخبار سیاسی، بازار را فریز کرده و این موضوع بهترین فرصت را برای نوسانگیران بازار ارز فراهم آورده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار روز گذشته کاهش ۵۰ تومانی داشت و با رقم ۵۱ هزار و ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان معامله شد. پیشکسوتان بازار ارز در انتظار نتیجه سفرهای سیاسی روزهای اخیر رئیس جمهوری به عربستان و پس از آن به تاجیکستان و ازبکستان هستند. آنها معتقدند این موضوع بازار ارز را فریز و خرید و فروش را با ریسک بالایی همراه کرده است.

تحلیلگران بازارهای مالی محدوده ۵۰ هزار تومانی را منطقه تثبیت شده قیمت دلار می‌دانند. آنها کف ۵۰ هزار تومان را منطقه حمایتی و سقف۵۳ هزار تومانی را منطقه مقاومت این اسکناس در نظر می‌گیرند. آنها سقف نوسان قیمت دلار را کوتاهتر از هفته‌های گذشته می‌دانند و می‌گویند قیمت در محدوده‌ای مشخص به نفع نوسان‌گیران است. این افراد در حمایت می‌خرند و در مقاومت می‌فروشند و این عمل را در طول روز چندین بار انجام می‌دهند.

کارشناسان اقتصادی کریدور ۵۰ برای دلار را تا انتخاب مجلس در اسفند پایدار می‌دانند و معتقدند سیاست‌گذار تا آن زمان به سرکوب قیمت ادامه می‌دهد.

موضوع درگیری در منطقه خاورمیانه همچنان مهمترین سیگنال برای افزایش قیمت، در بازارهای مالی است. گفتنی است در معاملات دو روز اخیر بازار ارز، تمایل معامله‌گران به خرید بیش از فروش بود. فعالان این بازار در روزهای اخیر ترجیح می‌دهند صبر کنند تا برخی اخبار سیاسی وضوح بیشتری بگیرد.

گفتنی است روز گذشته قیمت دلار در بازارهای مجاور کاهش داشت. روز یکشنبه قیمت دلار سلیمانیه با کاهش ۲۰۰ تومانی روی قیمت ۵۰ هزار ۲۷۰ تومان ایستاد. دلار هرات نیز کاهش ۹۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۱ هزار و ۵۰ تومان معامله شد. 

قیمت نرخ‌های مختلف

روز یکشنبه ۲۱ آبان در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۴۲۳ تومان عرضه شد و افزایش ۲۹ تومانی داشت. دلار حواله ۱۷ تومان رشد داشت و با رقم ۳۷ هزار و ۶۵۸ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

دیروز اسکناس یورو با رقم ۵۴ هزار و ۹۷۸ تومان معامله شد و کاهش ۳۰  تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) با رقم ۴۴ هزار و ۳۴۱ تومان تعیین شد و ۲۰۰ تومان رشد داشت. یوروی حواله نیز با رقم ۴۰ هزار و ۳۱۰ تومان قیمت‌گذاری شد و افزایش ۱۶۵ تومانی داشت.

روز گذشته درهم امارات با ۱۰ تومان افزایش با قیمت ۱۴ هزار و ۶۰ تومان معامله شد. در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۵۴ تومان عرضه شد و ۱۰ تومان افزایش داشت. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۷۹ تومان عرضه شد و هشت تومان گران شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر