کد مطلب: ۹۰۴۱۳۶

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳/ سکه امامی به کانال ۴۲ میلیونی صعود کرد

​سکه‌های سنگین بیش از ۳ میلیون تومان گران شدند

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 15 فروردین 1403/ سکه امامی به کانال ۴۲ میلیونی صعود کرد

قیمت طلا و سکه در اولین روز معاملات نقدی سال جدید بعد از تعطیلات نوروز با رشد شارپی همراه شد. این افزایش قیمت، تمام قطعات سکه را چند کانال بالاتر نشاند و قطعات سنگین، رشد بیش از سه میلیون تومانی داشتند. روز سه شنبه افزایش قیمت دلار، رشد شارپی بازار طلا را رقم زد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز سه شنبه ۱۴ فروردین با افزایش قیمت دلار همراه شد. قطعات سکه هر کدام چند کانال صعود قیمت را تجربه کردند. معامله‌گران بازارهای مالی افزایش قیمت‌ در بازار طلا را در ارتباط مستقیم با رشد قیمت دلار می‌دانند. آنها می‌گویند تیر سیاست حراج سکه در مرکز مبادله به سنگ خورد و نتیجه‌ای در تعدیل قیمت در بازار طلا نداشت.

Screenshot 2024-04-02 at 5.44.53 PM

گفتنی است رخدادهای نامساعد سیاسی و حمله هوایی روز دوشنبه به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق باعث تشدید انتظارات تورمی و افزایش قیمت در بازارهای مالی شد. این موضوع، فنر رشد قیمت دلار را رها کرد و اثری مستقیم بر بازار طلا گذاشت.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با افزایش ۲۲ دلاری روی رقم ۲۲۵۵ دلاری در حال معامله است و همین موضوع بر افزایش قیمت در بازار طلا اثر مضاعف گذاشته است.

سکه بهار آزادی 3 میلیون و 480 هزار تومان گران شد

سکه امامی روز سه‌شنبه 14 فروردین با افزایش سه میلیون و ۲۱۲ هزار تومانی در کانال ۴۲ میلیون تومانی قرار گرفت و با رقم ۴۲ میلیون و ۶ هزار تومان بسته شد. سکه‌ بهار افزایش سه میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی داشت و با رقم ۳۹ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان معامله شد.

گفتنی است روز سه‌شنبه نیم‌سکه با افزایش دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به کانال ۲۵ میلیونی ورود کرد و با رقم ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی گران شد و روی رقم ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاد.

سکه گرمی با ۶۰۰ هزار تومان افزایش، کمترین مقدار رشد را در قطعات سکه داشت و روی رقم هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی قرار گرفت.

حباب سکه‌های سنگین، میلیونی گران شد

هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵۶۷ هزار تومان گران شد و با رقم ۱۴ میلیون ۹۰۲ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۳۱ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۳۹ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز به رقم سه میلیون و ۳۹۳ هزار تومان رسید.

حباب سکه روز سه‌شنبه روند افزایشی داشت و میلیونی بالا رفت. حباب سکه امامی یک میلیون و ۸۵۶ هزارتومان، سکه بهار دو میلیون و ۱۶۴ هزار تومان، نیم‌سکه یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون تومان و سکه گرمی ۴۳۳ هزار تومان افزایش داشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مردم همیشه تو این تلاطم ها گرفتار هستند

 • ناشناس

  خاک توی سر دولت که فقط خرابکاری میکنند

 • ناشناس

  آیا طلا خوبه بگیرم

 • ناشناس

  به زودی دلار ۷۰ هزارتومان و سکه به ۵۰ میلیون و شاخص کل بورس زیر یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد خواهد رسید . این خط و این نشان. ضرر کردند اون سرمایه گذاران بازار سرمایه . خیلی هم بد ضرر کردند . آخه وقتی مملکت می افتد دست چهارتا فارغ التحصیل دانشگاه امام صادقی که تو اون به اصطلاح دانشگاه دوتا کتابچه از قرائتی و مطهری می خوانند و مدرک دکترای تُهی از علم و دانش و معلومات و سواد می گیرند . همچون خاندوزی، مخبر، محسن رضایی، وحیدی، عشقی و......

 • ناشناس

  سر نمازم هر کس رو که باعث این گرانی ها میشه نفرین کردم انشاالله نابود بشید خدا لعنتتون کنه

 • سینا

  خدا لعنت کنه مسببان اصلی بابا تو رو خدا یک فکری به حال محکومان مهریه بکنید بی انصافا