خبر فوری:

کد مطلب: ۵۷۴۴۵۰

افزایش ۲۵ درصدی تولید چای در کشور /پرداخت ۸۰ درصد مطالبات چای‌کاران

افزایش ۲۵ درصدی تولید چای در کشور /پرداخت ۸۰ درصد مطالبات چای‌کاران

رئیس سازمان چای در کشور گفت: تولید چای در کشور با افزایش ۲۵ درصدی روبه رو بوده است که این نشان دهنده کشش بازار به تولید این محصول است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حبیب جهان‌ساز اظهار داشت: در پنج ماهه امسال تولید داخلی چای خشک نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۵ درصدی داشته است که نشان‌دهنده کشش بازار به تولید این محصول و افزایش اقبال عمومی به چای ایرانی است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال ۱۱۴ هزار و ۴۴۵ تن برگ سبز به ارزش ۶۵۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده که ۵۱ درصد آن برگ سبز درجه یک و ۴۹ درصد برگ سبز درجه دو است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۵ درصد مطالبات چای‌کاران پرداخت شده که با پرداختی‌ها امروز این میزان به ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

جهان ساز افزود: امسال ۲۵ هزار و ۷۵۰ تن چای خشک تولید شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵ درصدی داشته که این رشد ناشی از افزایش اقبال عمومی به چای داخلی و البته افزایش انگیزه چای‌کاران برای تولید در راستای تخصص برخی تسهیلات از جمله وام کم‌بهره است.

رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: البته در حال حاضر مصرف چای در کشور حدود ۱۰۰ هزار تن است که ۳۰ هزار تن آن از طریق تولید داخلی و مابقی از طریق واردات تامین می‌شود که این موضوع نشان دهنده آن است که پتانسل مناسبی برای افزایش تولید چای در کشور وجود دارد.

او اضافه کرد: البته در چهار ماهه امسال سه هزار و ۸۰۰ تن چای صادر شده است.

منبع: صداوسیما

اخرین اخبار اقتصادی را در کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنیال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.