صندوق بین‌المللی پول

بدهی دولتی آرژانتین به ۶۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد

بدهی دولتی آرژانتین به ۶۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که بدهی دولتی آرژانتین تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به ۶۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش پیدا می کند.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد بدهی دولتی آرژانتین تا پایان سال جاری میلادی به بیشترین سطح خود برسد و سپس به دنبال کاهش کسری بودجه این کشور به عنوان بخشی از بازپرداخت وام ۵۰ میلیارد دلاری آرژانتین از سوی صندوق بین‌المللی پول، میزان بدهی این کشور با روند کاهشی روبرو شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،در همین حال پیش‌بینی می‌شود بدهی دولتی آرژانتین در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به ۶۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش پیدا کند و تا سال ۲۰۲۱ میلادی به ۵۶ درصد از تولید ناخالص داخلی آرژانتین برسد.

همچنین سقوط ارزش پزو و خروج سرمایه گذاران بین المللی از بازارهای نوظهور و نیز نگرانی در مورد توانایی دولت آرژانتین به منظور مبارزه با تورم باعث شد تا این کشور در ماه می از صندوق بین المللی پول تقاضای وام کند.

البته دولت آرژنتین به دنبال کاهش کسری بودجه خود است تا بخشی از بدهی های خود را کاهش دهد. بخشی از توصیه‌های صندوق بین‌المللی پول برای آرژانتین شامل حفظ مالیات متوسط ۲۵.۵ درصد برای صادرات سویا و به تاخیر انداختن بازبینی نظام مالیاتی در این کشور است.

پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی آرژانتین با روند نزولی روبرو شود و در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱.۵ درصد و برای سال ۲۰۲۰ میلادی تقریبا ۳ درصد باشد.

 

منبع:رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند