برگزاری نشست اصلاحات WTO بدون آمریکا و چین

کانادا قصد دارد نشستی میان وزیران بازرگانی کشورهای جهان به منظور گفت‌وگو درباره نحوه اصلاحات سازمان تجارت جهانی (WTO) برگزار کند اما آمریکا و چین در این دیدار حضور نخواهند داشت.

سازمان تجارت جهانی با بحران حادی روبه‌رو شده و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا این نهاد را به جانبداری در برابر آمریکا متهم کرده است.

به گزارش تجارت نیوز، جوزف پیکریل، سخنگوی جیم کار، وزیر بازرگانی کانادا‌ اظهار کرد: این دیدار در اکتبر در اوتاوا برگزار می‌شود و این موضوع که پکن و واشنگتن نادیده گرفته‌ شده‌اند را کم اهمیت شمرد.

وی گفت: این یک گروه کاری متشکل از کشورهای همفکر برای اقدام عملی است و هدف آن گسترش گروه برای گفت‌وگو درباره پیشنهادات مطرح شده است.

چین و آمریکا درگیر یک جنگ تجاری شده‌اند و نمایندگان دو کشور هفته گذشته در سازمان تجارت جهانی درگیری پیدا کردند.

وزیر بازرگانی کانادا می‌خواهد این گروه وزیران بخش‌هایی را شناسایی کنند که در آن سازمان تجارت جهانی می‌تواند مدرنیزه شود. کانادا درحال حاضر پیشنهاداتی را درباره تجارت الکترونیکی، حمایت از سرمایه‌گذاری و تسریع تجارت با کشورهای درحال توسعه مطرح کرده است.

کشورهای دعوت شده به این نشست استرالیا، برزیل، شیلی، اتحادیه اروپا، ژاپن، کنیا، مکزیک، نیوزلند، نروژ، سنگاپور، کره جنوبی و سوئیس هستند.

 

منبع: یورونیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند