بندر شهید رجایی فعال‌ترین مرز ترانزیتی کشور

مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان گفت: در ۴ ماه نخست امسال بندرشهید رجایی با کسب ۳۰ درصد از مجموع ترانزیت کالا‌های ورودی، فعال‌ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

داریوش باقر جوان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت:در ۴ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بندر شهید رجایی با کسب ۳۰ درصد از مجموع ترانزیت کالا‌های ورودی، مهم ترین و فعال‌ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در این مدت نهصد و هشتاد وهشت هزار و پانصد و چهار تن کالا از بندرعباس به دیگر مرز‌های کشور ترانزیت شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان مرز‌های پرویزخان، باشماق، بازرگان و شهید باهنر را دیگر مرز‌هایی نام برد که در جایگاه‌های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۳ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق این مرز‌هاصورت می‌گیرد.

باقر جوان گفت:بیشترین کالا‌های ترانزیتی از مرز بندرعباس مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالا‌های ساختمانی، لوازم خانگی و انواع پنبه است.

وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهم ترین کریدور‌های بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می‌کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیاز‌های مواد اولیه کشور‌های آسیای شمالی و اروپا را فراهم می‌کند.

ترکمنستان – قزاقستان – گرجستان – آذربایجان – ارمنستان – روسیه – ازبکستان و ترکیه مقاصد کالا‌های تزانریتی از کشورمان است.

 

منبع‌:‌ ایران‌اکونومیست

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند