بورس تهران بالاتر از نزدک در صدر قرار گرفت

تجارت نیوز

با بررسی عملکرد پانزده بازار بزرگ در دنیا در سه ماه اخیر، بورس تهران با شاخص کل (TEDPIX) توانسته با بازدهی 13.9 درصدی، در صدر جدول بایستد در حالی که بازار نزدک با اخلاف بسیار زیادی در رتبه دوم قرار گرفت.

با بررسی عملکرد پانزده بازار بزرگ در دنیا در سه ماه اخیر، بورس تهران با شاخص کل(TEDPIX) توانسته با بازدهی 13.9 درصدی، در صدر جدول بایستد در حالی که بازار نزدک با اختلاف بسیار زیادی در رتبه دوم قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این آمار، بورس تهران و شاخص تدپیکس در عملکرد سه ماهه منتهی به 31 تیرماه سال جاری با بازدهی مناسبی همراه شد و پس از آن بورس نزدک با بازدهی 9.4 درصدی شاخص نزدک در مقام دوم قرار گرفت.

مقام سوم به بورس بمبئی و شاخص BSE با بازدهی 6 درصدی تعلق گرفت و رتبه بعدی به بورس نیویورک و شاخص اس اندپی با بازدهی 4.9 درصدی تعلق گرفت.

بر این اساس، چهارمین و پنجمین رتبه نیز به بورس لندن و شاخص فوتسی با بازدهی 4.2 درصد و شاخص AEX در آمستردام با بازدهی 4 درصدی تعلق گرفت.

بدترین عملکرد در این بازه زمانی نیز به بورس استانبول با بازدهی منفی 15.2 درصدی تعلق گرفت و پس از آن بورس شانگهای با افت 7.9 درصدی در مقام دوم قرار گرفت و سومین بازدهی منفی نیز به بورس هنگ کنگ با بازدهی منفی 7 درصدی تعلق گرفت.

طی این بررسی، بورس تهران با پشت سرگذاشتن 79 روز معاملاتی از ابتدای سال 97 تا آخرین روز تیر ماه، توانسته 59 درصد از روزهای معاملاتی مزبور را در کانال مثبت قرار بگیرد و در میان کشورهای خاورمیانه، بیشترین درصد روزهای مثبت را در بازار از آن خود کند.

در میان دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه ، بورس دوبی با پشت گذاشتن 91 روز معاملاتی در این بازه زمانی، تنها 44 درصد از این روزها را توانسته با افزایش شاخص به اتمام برساند.

عربستان سعودی با پشت سرگذاشتن 87 روز معاملاتی، تنها 52 درصد از این روزهای معاملاتی را در فاز مثبت به اتمام رسانده است و استانبول با پشت سرگذاشتن 90 روز معاملاتی تنها 48 درصد از این روزها را با افزایش شاخص به اتمام رسانده است.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند