یک مقام مسئول بیمه‌ای خبر داد

تنها ۳ درصد خسارت ناشی از زلزله غرب کشور بیمه بود

تنها ۳ درصد خسارت ناشی از زلزله غرب کشور بیمه بود

عضو شورای راهبردی بیمه‌های زندگی بیمه ایران می‌گوید در حالت خوشبینانه حداکثر در حدود ۲ الی ۳ درصد خسارت وارده ناشی از زلزله اخیر غرب کشور تحت پوشش بیمه بوده است.

او معتقد است شرکت‌های بیمه باید فارغ از هیجانات ناشی از حوادث همه گیر، در تمامی طول سال فرهنگ‌سازی درست بیمه را مستمرا به بیمه‌گذاران یادآوری کنند، چرا که این موضوع برای عامه مردم و حتی بیمه‌گران سود بیشتری خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم حمیدی درباره زلزله اخیر گفت: آمارهای اولیه حاکی از این است که در حالت خوشبینانه حداکثر در حدود ۲ الی ۳ درصد خسارت وارده ناشی از زلزله اخیر غرب کشور تحت پوشش بیمه بوده است. متاسفانه علی‌رغم همه اقدامات صورت گرفته توسط همکاران صنعت بیمه در گسترش پوشش بیمه‌ای اماکن و تاسیسات، هنوز با وضعیت ایده‌آل فاصله زیادی داریم و مسلما به نتیجه نرسیدن صندوق بیمه حوادث طبیعی نیز در این خصوص بی‌تاثیر نبوده است.

وی ادامه داد: البته این مسئله منحصر به کشور ما نبوده و بعضا در کشورهای توسعه‌یافته نیز دیده می شود. مثلا بنا به اخبار خبرگزاری‌های معتبر در کشور ایتالیا کمتر از یک درصد منازل مسکونی دارای پوشش بیمه‌ای هستند و این موضوع بخصوص در زلزله سال ۲۰۱۶ در این کشور باعث مشکلات جدی شده است. یا در طوفان هاروی که اخیرا در ایالات متحده به وقوع پیوست کمتر از ۳۰% خسارت واقع‌شده به منازل مسکونی تحت پوشش بیمه بوده است.

او گفت: این مقایسه یا نقل این موضوع به مفهوم توجیه مسئله نیست. در واقع موضوع هم از طرف بیمه‌گر برای کوتاهی در شناساندن این پوشش و ایجاد احساس نیاز در بیمه‌گذاران و هم از طرف بیمه‌گذار برای نیاز به جبران خسارت‌های احتمالی قابل بررسی است.

این عضو شورای راهبردی بیمه‌های زندگی بیمه ایران اضافه کرد: به صورت معمول و مطابق تجربه گذشته تبلیغ و نیاز به پوشش بیمه‌ای خسارت‌های همه‌گیر پس از وقوع این حوادث به اوج رسیده و پس از مدت کوتاهی نیز به فراموشی سپرده می‌شود. حجم تبلیغات زایدالوصف نیاز به خرید بیمه آتش‌سوزی در حادثه پلاسکو و فراموشی آن پس از مدتی گویای این موضوع است.

او گفت: در هر حال به نظر می‌رسد شرکت‌های بیمه می‌بایست به خصوص در رویه فعلی بازاریابی و تبلیغ محصولات خود بازنگری کرده و فارغ از هیجانات ناشی از حوادث همه‌گیر، در تمامی طول سال موضوع را مستمرا به بیمه‌گذاران یادآوری کنند و مسلما این موضوع برای طرفین سود بیشتری خواهد داشت. همچنین اگر پوشش بیمه‌ای مناسب توسط بیمه‌گذاران در حوادث همه‌گیر وجود داشته باشد و جبران خسارت‌ها از طرف بیمه‌گران انجام شود.

حمیدی ادامه داد: دست دولت نیز در این خصوص بازتر بوده و جبران خسارت‌ها معطوف به زیربناهای خسارت‌دیده خواهد شد و فشار کمتری در این خصوص به طرفین وارد خواهد شد.

او در پایان گفت: نهایتا ضمن تسلیت مجدد به کلیه هموطنان مصیبت‌دیده و در جهت کاهش آلام این عزیزان در حد وسعمان کمک‌های خود را به منطقه زلزله‌زده ارسال کرده‌ایم. همچنین اطمینان داشته باشید که ما حداکثر سعی خود را در معرفی پوشش بیمه‌ای مورد نیاز به بیمه‌گذاران در محدوده مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به کار خواهیم بست.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند