تاتر تعاملی برای کودکان باید احیا شود

تاتر تعاملی برای کودکان باید احیا شود

در تاتر تعاملی، کودکان به‌عنوان تماشاگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

در تئاتر تعاملی، کودکان به عنوان تماشاگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارند وقتی نمایشگران به آن‌ها جواب می‌دهند سالن، گرما و شور بیشتری پیدا می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این بخش‌هایی از گفت‌وگوی کوتاه بهروز غریب‍ پور کارگردان نام‌آشنای تاتر کودک و نوجوان با عوامل اجرای نمایش «هدیه اسرارآمیز» در آیین آغاز اجراهای این نمایش در مرکز تئاتر کانون بود.

غریب‌پور، پس از تماشای این نمایش از حضور در جمع عوامل این تئاتر اظهار خوشحالی کرد و گفت:

من از سال ۱۳۵۸ که مرکز تئاتر کانون پرورش فکری تبدیل به تماشاخانه رسمی کودک و نوجوان شد؛ زمانی که خیلی از شماها به دنیا نیامده و یا کودک بودید اینجا فعالیت می‌کردم.

این کارگردان شهیر نمایش‌های عروسکی همچنین با اظهار خوشحالی از این که نام تالارهای گلستان و بوستان – که به نام سعدی است – در همه این سال‌ها تغییر نکرده است، ابراز امیدواری کرد که این سالن‌ها بتواند همچنان مثمرثمر واقع شود.

او به میثم یوسفی کارگردان نمایش هدیه اسرارآمیز گفت: برای شما که پایمردی را در این راه ثابت کردی و هم جوینده و خلاق هستی آرزوی موفقیت می‌کنم و خوشحالم که بر شمار نمایش‌گران عروسکی و نمایش‌گران کودک اضافه شده است، امیدوارم که چراغ اینجا همیشه روشن باشد.

مدیر اسبق مرکز تئاتر کانون در دهه ۶۰، نمایش اجرا شده را کاری پر از انرژی و فعالیت و ـ بسیاری از مواقع ـ زیبا توصیف کرد و البته توضیح داد که در برخی مواقع انرژی کار برای کودک از بین رفته و امیدوارم شما و گروه‌های دیگر احیاگر تئاتر تعاملی باشید.

غریب‌پور کار برای کودک را کار مقدسی مانند معلمی دانست و خطاب به عوامل نمایش تاکید کرد که این معلمی و شور و نشاط را در شما می‌بینم.

به گفتهٔ وی بازی‌ها، کار با عروسک‌ها و استفاده از عروسک‌هایی پرامکان از نقطه‌های قوت این نمایش به شمار می‌رفت.

بر همین اساس میثم یوسفی کارگردان نمایش نیز از حضور بهروز غریب‌پور به عنوان مدیر اسبق در مرکز تئاتر کانون و کسی که آثار بسیار زیبایی را در این مرکز بر روی صحنه برده است، قدردانی کرد.

رونمایی از پوستر و و نوشتن یادگاری در دفتر نظرها و پ‍یشنهادهای نمایش از سوی غریب‌پور، بخشی از این برنامه بود.

اجرای دو نمایش «هدیه اسرارآمیز» و «پاهای خانم هزارپا» از روز ۲۶ فروردین در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران آغاز شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند