تاخیر پروازها در فرورگاه امام‌خمینی (ره) کاهش یافت

سفر ایرانی ساکن خارج به ایران

معاون امور فرودگاهی و عضو هیئت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) از افزایش سفرها در این مجموعه در فاز اول سفرهای نوروزی نسبت به زمان مشابه سال قبل خبر داد.

علی رستمی معاون امور فرودگاهی و عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی با اشاره به آغاز مرحله دوم سفرهای نوروزی درخصوص آمار پروازهای این فرودگاه در مرحله اول این سفرها گفت: طبق آمار اعلام شده و بررسی‌های صورت گرفته از ۲۴ اسفند تا پنجم فروردین ۱۳۹۷ در مجموع ۲۳۶۲ پرواز انجام گرفته است و ۳۵۶۳۰۳ مسافر جابه جا شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در این مدت ۱۱۸۴ پرواز ورودی را فرودگاه امام خمینی (ره) تجربه کرد که در این میزان پرواز ۱۳۰۸۰۳ مسافر جا‌به‌جا شده‌اند. پروازهای خروجی هم ۱۱۷۸ مورد بوده و ۲۲۵۵۰۰ نفر با این پروازها جابه جایی داشتند.

رستمی با اعلام آمار مثبت پروازها در فرودگاه امام خمینی (ره) از افزایش این سفرها نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: طبق بررسی‌های انجام گرفته نسبت به زمان اعلام شده تا اینجای کار شاهد رشد حدود ۵ درصدی در پروازهای فرودگاه امام خمینی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

همچنین این موضوع قابل ذکر است که امسال فرودگاه امام خمینی (ره) درخصوص تاخیر در پروازها آماری به مراتب کمتر از سال گذشته را تا پایان پنجم فروردین ۱۳۹۷ تجربه کرد.

 

منبع: وزارت راه و شهرسازی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند