جهانگیری عنوان کرد:

تامین نیاز متقاضیان واقعی ارز

تامین نیاز متقاضیان واقعی ارز

معاول اول رئیس‌جمهور گفت: اجرای سیاست‌های جدید ارزی امکان مدیریت بهتر کشور در شرایط خروج آمریکا از برجام را فراهم کرده است.

اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی با اشاره شرایط جدید کشور پس از خروج آمریکا از برجام، گفت: اجرای سیاست‌های جدید ارزی امکان مدیریت بهتر کشور در شرایط جدید را فراهم کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، جهانگیری ادامه داد: دولت برای مدیریت کشور با شرایط جدید اقتصادی برنامه دارد.

وی با بیان اهداف آمریکا در جهت وارد کردن آسیب به کشور، گفت: دولت با برنامه‌ریزی و تدوین راهکارهای مختلف آمادگی لازم برای مدیریت کشور در هر شرایطی را دارد.

وی با اشاره به گزارش دست اندرکاران سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) در خصوص عملکرد این سامانه، استقبال واردکنندگان، صادرکنندگان و بانک‌ها از سامانه نیما را امیدبخش توصیف کرد و از دستگاه‌های مرتبط خواست تا با هماهنگی یکدیگر در جهت روان‌سازی جریان تجارت خارجی و تامین نیاز متقاضیان واقعی ارز را حرکت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به رضایت فعالان اقتصادی و ثبت معاملات بیشتر ارزی در سامانه نیما، گفت:‌ این سامانه با قابلیت انعطاف‌پذیری بالا ابزار لازم برای سیاست‌گذاری بهتر و مدیریت بازار ارز را در اختیار کشور قرار داده و ما را برای مواجهه با شرایط جدید اقتصادی متاثر از تصمیمات سیاسی در عرصه بین‌المللی تواناتر کرده است.

در این جلسه که وزیر نفت، روسای کل بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند؛ گزارشی از میزان ارز اختصاص یافته به کالاهای اساسی و دارو و تامین ارز متقاضیان واقعی ارز و عملکرد سامانه نیما ارایه شد.

بر اساس این گزارش، پس از معرفی و اطلاع رسانی بیشتر در مورد این سامانه و شناخت بیشتر فعالان اقتصادی، تعامل بهتری میان صادرکنندگان، ‌واردکنندگان، بانک‌ها و صرافی‌ها در چارچوب سامانه نیما در حال انجام است و جریان مبادلات ارزی کشور با شفافیت و سرعت بیشتری ادامه دارد.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند