تایید انصراف مهرعلیزاده از سوی ستاد انتخابات کشور

تایید انصراف مهرعلیزاده از سوی ستاد انتخابات کشور

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که محسن مهرعلیزاده از ادامه حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ انصراف داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه شماره ۱۷ ستاد انتخابات کشور

در راستای اجرای تبصره ماده ۵۵ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، به آگاهی ملت شریف ایران اسلامی می‌رساند، آقای محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری انصراف خویش را در تاریخ ۲۶/ ۳/ ۱۴۰۰ به وزارت کشور اعلام نموده‌اند.

لذا اسامی نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری به شرح زیر می‌باشد:

۱- آقای سعید جلیلی
۲- آقای محسن رضایی میرقائد
۳- آقای سید ابراهیم رئیس الساداتی (مشهور به رئیسی)
۴- آقای علیرضا زاکانی
۵- آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
۶- آقای عبدالناصر همتی» (ایسنا)

البته علیرضا زاکانی، نیز ساعتی پیش انصراف خود را از انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد اما ظاهرا هنوز این موضوع را به صورت رسمی به اطلاع ستاد انتخابات نرسانده است.

کانال سپاه قدس نیز خبر داد که زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره‌گیری کرد.

این کانال تلگرامی به نقل از او نوشت: با توجه به اقبال فراوانی که از آقای رئیسی شده است، من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رای می‌دهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود.

بعد از انتشار اخباری در این زمینه، زاکانی در توئیتر، به صورت رسمی انصراف خود را تایید کرد.

محسن رضایی، یکی دیگر نامزدهای اصول‌گرای انتخابات نیز سفر‌های انتخاباتی خود را لغو و اعلام کرده است که امشب با مردم سخن می‌گوید. او البته دلیل لغو این سفرها را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانسته است.

در حالی که بسیاری از افراد منتظر شنیدن اخباری درباره انصراف کاندیداهای اصولگرا بودند، اما صبح امروز اعلام شد که کاندیدای اصلاح‌طلب، محسن مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داده است. این اولین انصراف در بین هفت کاندیداهای تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان بود.

چندی بعد سخنگوی ستاد مرکزی محسن مهرعلیزاده، انصراف این کاندیدا از ادامه حضور در رقابت‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری را تایید کرد. به گزارش ایسنا علی تاجرنیا، گفت: تا ساعاتی دیگر بیانیه‌ای رسمی در این زمینه منتشر می‌شود.

انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود. مردم می‌توانند در این روز در انتخابات شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت کنند.

بنا بر اعلام اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هستند. بیش از ۷۲ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور پیش بینی شده است که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار، کار اخذ رای را در ۲۸ خرداد انجام می‌دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها وی گفته است که در ۲۴ مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی و از صندوق‌های رای معمول نیز استفاده نمی‌شود، بلکه صندوق‌های رای الکترونیکی وجود دارند و افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزد‌ها می‌توانند به نامزد مورد نظر خودشان رای بدهند.

در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، سید ابراهیم رئیسی، محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند که مهرعلیزاده و زاکانی انصراف دادند.

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات ۱۴۰۰ پیگیری کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند