تبلیغات پوش نوتیفیکیشن سنجاق چیست؟

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن سنجاق چیست؟

پوش نوتیفیکیشن تحت وب (وب‌پوش) از جمله اشکال جدید ارتباطی در وب است که در عرصه‌ دیجیتال مارکتینگ ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از وب پوش سنجاق رسانه‌ها و صاحبان کسب‌وکارها با هزینه‌های کمتری با کاربران و مشتریان خود در ارتباط و تعامل قرار می‌گیرند.

پوش نوتیفیکیشن تحت وب (وب‌پوش) از جمله اشکال جدید ارتباطی در وب است که در عرصه‌ دیجیتال مارکتینگ ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از وب‌پوش سنجاق رسانه‌ها و صاحبان کسب‌وکارها با هزینه‌های کمتری با کاربران و مشتریان خود در ارتباط و تعامل قرار می‌گیرند. نوتیفیکیشن پیامی است که روی صفحه نمایش کامپیوتر و یا گوشی همراه خود دریافت می‌کنید که می‌تواند از طریق مرورگرها و یا اپلیکیشن‌ها برای شما ارسال شود. برای شناخت این دسته از پیام‌‌ها که در ادامه با ما همراه باشید.

پوش نوتیفیکیشن وب (وب‌پوش) چیست؟

پوش نوتیفیکیشن وب پیامی است که به کاربران از طریق مرورگر به گوشی‌های همراه و یا نسخه‌های دسکتاپ کاربران ارسال می‌شود. این پیام‌ها درصورتی برای کاربر ارسال می‌شود که کاربر از قبل برای دریافت آن اعلام رضایت کرده باشد. پوش نوتیفیکیشن حتی در شرایطی که صفحه‌ وب‌سایت شما باز نباشد و مرورگر در پس زمینه مشغول به کار باشد نیز برای کاربر ارسال می‌شود. همانند تصویر زیر در گوشه‌ی سمت راست صفحه، این پیام نمایش داده خواهد شد. همچنین در حالت موبایل نیز در این پیام‌ها در نوار نوتیفیکیشن‌ها نمایان خواهد شد.

پوش نوتیفیکیشن تحت وب شامل یک تیتر (Title)، یک توضیح مختصر (Description) و آیکون (Icon) و تصویری کوچک (Image) مرتبط با آن است تا با جذابیت بیشتری کاربر را ترغیب به کلیک کرده چراکه در این پیام‌ها نرخ باز شدن پیام (Open Rate) بسیار مهم است.

صاحبان وب‌سایت‌ها به سادگی و با قرار دادن کد پوش نوتیفیکیشن سنجاق در وب‌سایت خود می‌توانند شروع به عضو گیری کنند تا از آن پس از طریق پنل جدید سنجاق با کاربران خود در ارتباط باشند و کاربران خود را با پوش نوتیفیکیشن‌هایی که می‌فرستند مجدد به وب‌سایت خود برگردانند و باعث افزایش نرخ بازگشت کاربران به وب‌سایت خود شوند.

چه استفاده‌ای از پوش نوتیفیکیشن می‌توان کرد؟

همان‌طور که تا بدین جا متوجه شده‌اید در ابتدایی‌ترین حالت، صاحبان رسانه‌ها با استفاده از این سرویس برای اطلاع‌رسانی محتواهایی مانند اخبار و یا پست‌های جدید بلاگ‌شان استفاده می‌کنند. همچنین وب‌سایت‌های مربوط به کسب‌وکارها نیز می‌توانند اطلاع‌رسانی‌های خود به مخاطبانشان را اعم از اخبار فوری، پیشنهادات جذاب روزانه، تخفیف‌های شفگت‌انگیز و… از طریق سرویس وب‌پوش سنجاق انجام دهند. این درحالی‌ست که این کار هیچ هزینه‌ای برای ایشان در پی نخواهد داشت.

اما روش استفاده‌ دیگری نیز وجود دارد تا رسانه‌‌ها از این سرویس نیز کسب درآمد کنند. رسانه‌ها با عضو‌گیری از کاربران خود، روزبه‌روز به مشترکان (Subscribers) خود اضافه می‌کنند و این کاربران پتانسیلی برای کسب درآمد از طریق ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی خواهند شد. این کار از طریق سیستم پوش نوتیفیکیشن شبکه تبلیغات سنجاق امکان‌پذیر بوده تا تبلیغ‌دهندگان بتوانند به سادگی و با کمک این سرویس، کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی را ایجاد کنند و به کاربران رسانه‌هایی که اجازه دریافت این نوع از پیام‌ها را داده‌اند ارسال کنند.

پوش نوتیفیکشن برای چه کسانی ارسال می‌شود؟

همان‌طور که بالاتر توضیح داده شد، پوش نوتیفیکشن برای کاربرانی ارسال می‌شود که این دسترسی را روی مرورگر خود (کروم، فایرفاکس، اکسپلورر و …) برای دریافت وب‌پوش از یک وب‌سایت فعال کرده‌اند. برای مثال کاربران وب‌سایت‌هایی چون برترین‌ها، رکنا، دکتر سلام، الودکتر، چی بپوشم، جعبه و … بخشی از کاربران فعال سرویس پوش در سنجاق هستند.

آیا وقتی کاربران در حال بازدید از رسانه ما نیستند نیز می‌توان پوش نوتیفیکیشن وب فرستاد؟

بله این امکان وجود دارد. تنها کافی‌ست مرورگر کاربر شما باز باشد تا پوش نوتیفیکیشن شما را دریافت کند. تنها محدودیتی که در حال حاضر اعمال می‌شود، ارسال پوش‌های تبلیغاتی در ساعات نیمه شب است که متوقف می‌شود تا از ایجاد مزاحمت برای کاربر (علی‌الخصوص روی تلفن همراه) پیش‌گیری شود.

هر چند وقت یک بار تبلیغات پوش نوتیفیکیشن بفرستیم؟

این سوال به نوع کاربران و سطح انتظارات آنان وابسته‌ است. این کلیت را در نظر داشته باشید که نباید بیش از حد سرویس وب‌پوش سنجاق در طول یک روز استفاده کنید. اما می‌توانید امتحان کنید! با چندین روز تست انواع مدل‌های ارسالی و درنظر گرفتن ساعات ارسالی، نوع محتوای ارسالی، تصویر پوش و آیتم‌‌هایی نظیر این موارد و بررسی CTR آن به راحتی متوجه سبک و تمایلات کاربران‌تان می‌شوید. اما اگر هدفگ‌ذاری شما ارسال پوش‌های تبلیغاتی باشد، پیشنهاد نمی‌شود که برای مخاطبان خود بیش از یک‌بار در روز وب‌پوش تبلیغاتی ارسال کنید.

در نهایت

با گسترش تکنولوژی و ایجاد بسترهایی همچون وب‌پوش، این گونه از تبلیغات با توجه به امکانات و اختیاراتی که در اختیار رسانه داران و همچنین تبلیغ‌دهندگان قرار می‌دهد، به مرور زمان این سرویس جایگزین پیام کوتاه برای برقراری ارتباط با مشتریان و همچنین افزایش وفاداری و نرخ اینگیجمنت خواهد شد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند