بلومبرگ اعلام کرد:

تحریم جدید آمریکا علیه ماهان، کاسپین، معراج و پویا ایر

تحریم جدید آمریکا علیه ماهان، کاسپین، معراج و پویا ایر

سخنگوی وزارت خرانه داری آمریکا بر اساس آنچه حمایت برخی ایرلاینهای ایرانی از آنچه این وزارتخانه آمریکایی، حمایت از تروریسم خوانده، تحریم‌های جدید علیه آنها اعمال کرده است.

بلومبرگ نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ۹ شرکت و فرد که در زمینه حمایت از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی فعالیت دارند اعمال کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: این تحریم های جدید به شرکت هواپیمایی ماهان به خاطر ایفای نقش در صادرات ادوات تاثیرگذار نظامی به سوریه اعمال شده است.

استیون مونچین، سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد: هواپیمایی ماهان به طور روزمره جنگنده‌ها و تسلیحات را با هدف حمایت از نظام بشار اسد به سوریه منتقل می‌کند.

این وزارتخانه آمریکایی مدعی شده است هواپیمایی ماهان از سال ۲۰۱۱ برای اجرای اهداف نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تدارک دیده شده است.

مونچین افزود: کشورها و شرکت‌های سراسر دنیا باید در خصوص خطرات ارائه خدمات فرودگاهی و اجازه نشست و برخاست هواپیماهای متعلق به ایرلاین‌های ایرانی که بر اساس ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا از توسعه تروریسم در منطقه حمایت می­‌کنند، هشدار داده است.

این مقام مسئول در وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: تحریم‌های این وزارتخانه به همه بخش‌های مرتبط با ارائه خدمات حمل‌ونقل هوایی و تامین قطعات هواپیما به ایرلاین‌های ایرانی ماهان، کاسپین، معراج و پویا ایر تعلق می‌گیرد.

از زمان خارج شدن آمریکا از برجام در دو هفته قبل، تحریم‌های جدیدی علیه برخی شرکت‌ها یا مقامات ایرانی از جمله ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و همچنین اخیرا ایرلاین‌های ایرانی بر اساس آنچه آمریکا حمایت ایران از تروریسم می‌خواند، تعلق گرفته است.

همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا ۳۱ فروند هواپیمای متعلق به این ۴ ایرلاین ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده که شامل ۵ فروند هواپیمای معراج، ۹ فروند متعلق به کاسپین، ۵ فروند از هواپیماهای پویا ایر و ۱۲ فروند هواپیمای ماهان است.

 

منبع: بلومبرگ

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند