تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اولین واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا/ کاخ سفید: تحریم‌های اخیر ماندگار است

در اولین واکنش رسمی ایران به تحریم‌های روز گذشته آمریکا علیه ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: تحریم‌های جدید نشانه سوءنیت دولت آمریکا در قبال مردم ایران است.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه چند نهاد و یک فرد ایرانی را اعمال کرد. هم‌زمانی این اتفاق با انجام مذاکرات احیای برجام، به‌نوعی تناقض رفتاری طرف مذاکرات را نمایان ساخت.

امروز نیز کاخ سفید اعلام کرد: این تحرریم‌ها بدون توجه به اینکه توافق هسته‌ای حاصل می‌شود یا نه، پا برجا خواهند ماند.

در حالی که روز گذشته مقامات ایرانی واکنش خاصی به تحریم‌های جدید نداشتند، امروز شاهد اولین واکنش رسمی مسئولان وزارت خارجه بودیم.

در همین زمینه ایسنا به نقل از سخنگوی وزارت امورخارجه نوشت: این اقدام نشانه دیگری از سوءنیت دولت آمریکا در قبال مردم ایران است که در تداوم سیاست شکست‌خورده فشار حداکثری آن دولت علیه ایران طراحی شده است.

سعید خطیب‌زاده افزود: این تحریم‌ها آشکارا این واقعیت را ثابت می‌کند که دولت کنونی آمریکا برخلاف ادعای خود، از هر فرصتی برای طرح اتهامات بی‌اساس و فشار بر مردم ایران استفاده می‌کند.

او ادامه داد: ایالات متحده در حالی که ادعا می‌کند آماده بازگشت به اجرای کامل تعهدات خود در توافق هسته‌ای است همچنان به نقض اساسی آن و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می‌دهد.

البته همان‌طور که گفته ایالات متحده این تحریم‌ها را بی‌ارتباط با مذاکرات هسته‌ای می‌داند. چنان‌که بنا بر اعلام کاخ سفید، حتی در صورت حصول توافق تحریم‌های اخیر پابرجا می‌ماند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند